هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

پرده تزئینی

گروه معماری و دکوراسیون : پرده درگذشته تنها حافظ حریم خانه و جداکننده فضای اندرونی و بیرونی بود اما این روزها نقش تزئینیاش هم برجسته شده است.فضاهای محدود و کوچک آپارتماننشینی این روزهای ما اهمیت پرده را دوچندان کرده است. یک پرده مناسب فضای خانه را باز و روشن میکند و باعث میشود فضا بزرگ تر و دلبازتر به نظر برسد اما یک انتخاب غلط هرچند هم گران و زیبا باشد خانه را تاریک و غیرقابل اقامت خواهد کرد. در تهران مراکز پرده فروشی و متخصصان خوب زیادی داریم اما معروفترین مرکز عرضه و فروش پردههای پارچهای  تهران خیابان مولوی است وقتی به این خیابان پا میگذاری بازی رنگ و پارچه تو را جادو میکند وآنقدر متنوع و چشمنوازند که حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشی بدت نمیآید مدتی را در این خیابان قدم بزنی و از بازی رنگها لذت ببری.

 در مقابل پردههای پارچهای امروزی، بازار مملو از متریال های مختلف پرده است؛ از پرده کرکره گرفته تا پرده کرکره چوبی،پرده شید رول،پرده حصیری بامبو و... غیره که بیشتر در مکانهای اداری و دفاتر کار دیده میشود را میتوان از شرکتهایی سفارش داد که بیشترشان تولیدکننده هستند.به منظور آشنایی مخاطبان نشریه با انواع پرده و انتخاب بهترین نوع ، در ادامه سلسله گزارشهای کالای برتر در این شماره از نشریه به بررسی پردههای تزیینی میپردازیم  با این توضیح که مطالب ارائهشده نظرات تولیدکنندگان و فروشندگان بوده و پیام ساختمان از طرح نظرات منتقدان و کارشناسان استقبال میکند.

پرده با سیستم ریموت کنترل

یکی از عرضهکنندگان برند «لوکسا فلکس» ایران در مورد محصولات این شرکت به پیام ساختمان گفت: این شرکت با استفاده از محصولات  و ماشینآلات از شرکت هانتر داگلاس هلند توانسته بازار خوبی در ایران داشته باشد و تاکنون برای بسیاری از ادارات دولتی و خصوصی و بانکها محصولات مورد نظرشان را با تنوع و کیفیت بالا تولید کرده است. وی افزود: محصولات ما شامل پرده کرکره زبرا، پرده کرکره آلومینیومی،پرده کرکره چوبی،سیستم کنترل پرده،پرده شید رول،پرده حصیری بامبویی ،پی وی سی، پنل تراک با سیستم ریموت کنترل و... است  وی رنج قیمت محصولات این شرکت را از 55 هزار تومان تا بالای120 هزار تومان  در هر مترمربع عنوان کرد.

هماهنگ با محیط

یکی از نمایندگان فروش برند دیدار در  این مورد به پیام ساختمان گفت: ما یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مجری انواع پرده در ایران هستیم و انواع مختلف پردههای تزیینی از جمله پرده کرکره رول پارچهای،کرکره چرم و پارچه،پرده پنل ترک،پرده پلیسه ،پرده سقفی ،پرده رولی دوبل،پرده کرکره آلومینیوم و ... را تولید میکنیم. وی افزود:پردههای تولیدی این شرکت دارای قابلیتهای  اجرا در مکانهای مختلف با انواع آب و هوا، زیبایی منحصربهفرد در طراحیهای مختلف و کاملاً هماهنگ با محیط است .ویژگی محصولات این شرکت مقاومت در برابر اشعه UV،مقاومت در برابر آب شور، روغن و مواد ضدعفونی،ضد آتش،دوام طولانی،مقاومت در برابر سایش و پاک کردن راحت است .

پرده با سیستم چاپ indoor

مدیر فروش شركت تولیدی سایه آذین به پیام ساختمان گفت:این شرکت  یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مجری پردههای، افقی آلومینیومی و چوبی، حصیری بامبو ,شیدرول, زبرا و پرده عمودی در ایران است. این شرکت دارای جدیدترین نوع دستگاه چاپ indoor كه قابلیت چاپ طرح روی  پرده، كاغذ ،دیواری، پارچه رومبلی ، تابلو و...دارد پردههای عمودی و شیدرول مصور در شرکت سایه آذین با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا  چاپ میشود.

اکوستیک طبیعی در پرده

آذرمند از کارشناسان سایه سان به خبرنگار ما گفت: این موسسه ارائه و اجرای انواع پرده را بر عهده دارد  و محصولات این شرکت شامل انواع  پرده کرکره چوبی پرده بامبو،پرده شید یا بالا رو،پرده دبل رول یا زبرا،پرده سیلوئت،پرده رومن یا رومی و ... است . وی افزود: پردههای بیمارستانی از زیباترین انواع پردههای  ارائهشده توسط موسسه سایه سان پرده کرکره چوبی یا Wooden Blind میباشد و زیبایی طبیعی و گرمای منحصربهفرد چوب همچنین همخوانی با مبلمان و دکوراسیون چوبی یکی از دلایل استقبال از این نوع پرده میباشد .این کارشناس ادامه داد: از مزایای این نوع پرده میتوان به اکوستیک بودن طبیعی این پرده اشاره کرد .همچنین به دلیل طبیعی بودن اجزای تشکیلدهنده آن تابستانها خنک و در زمستان محیطی گرم و دلچسب را مهیا میسازد .ضمناً پرده کرکره چوبی به دلیل سیستم کنترلی مجهز امکان تنظیم نور را در هر محیطی میسر میسازد و نیاز به مراقبت خاصی ندارند و به سهولت تمیز میشوند.

پرده های با تکنولوژی نانو

یکی از کارشناسان  شرکت پوششگران در مورد محصولات شرکت متبوعش گفت: این شرکت کار توزیع ،فروش و اجرای انواع پرده ( کرکره , پلی دراپه تصویری , شید , زبرا , لوردراپه , چوبی و ... ) را انجام میدهد.وی رنج قیمت  محصولات را از 32 هزار تومان به بالا در هر مترمربع  عنوان کرد و گفت: پردهکرکره چوبی ما از چوب کاملآ طبیعی تهیهشده و در کارخانه « هانتر داگلاس » هلند با ماشینآلات تمام اتوماتیک و تکنولوژی نانو و سیستم های پیشرفته در سایز 35 میلی متر و به ضخامت 5/2 میلیمتر تولید میشود .این محصول فاقد هرگونه پیچیدگی و خمیدگی بوده و به دلیل طبیعی بودن پردههای چوبی ، این پردهها انرژی و احساس آرامش بیشتری به شما میبخشد . وی ادامه داد: با توجه به اینکه ضخامت چوبها زیاد است هنگامی که پردهها جمع میشود ، حجم زیادی اشغال میکنند . پردههای پی . وی . سی  عمودی نیز صد در صد قابل شستشو بوده و قابلیت استفاده در استخر و حمام دارد و دارای قابلیت تنظیم نور داخل از 10 الی 95 درصد میباشد . پردههای بامبو حصیری نیز صد در صد از چوب بامبو بوده و به صورت رول و پلهای تولید میشود . پردههای آلومینیوم طرح چوب از آلومینیوم ممزوج شده با آلیاژهای خاص و ترکیب رنگ طرح چوب به صورت طبیعی در کارخانه هانتر داگلاس هلند تولید میشوند . این پردهها دارای حالت فنری و انعطافپذیر هستند. خصوصیات تیغههای آلومینیوم هانتر داگلاس هلند این است که طرف مقعر آن نور و گرما را دفع میکند و در تابستان مانع عبور گرما به داخل میشود و برعکس ، طرف محدب آن نور خورشید و گرما را جذب میکند که در هنگام زمستان گرمای بیشتری به داخل وارد میکند. وی در مورد پردههای آلومینیومی پرفراژ  نیز گفت: این نوع پردهها به صورت پرفراژ یا سوراخدار بوده و بیشتر در ادارات و مکانهای عمومی استفاده میگردد. این نوع پردهها علاوه بر ایجاد نور کافی در داخل ، از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری مینماید .

قیمت برخی از محصولات پرده در بازار تهران