وان حمام

گروه بازار ساختمان: در بازار لوازم و تجهیزات حمام و استخر انواع متفاوتی از وانها در طرحها و مدل های مختلف از نوع تک نفره نشسته با ابعاد حدودی 80 * 100 گرفته تا وان جکوزی های دونفره خوابیده با ابعاد حداقل 3 مترمربع یافت میشود که میتوان بنا بر هزینه و فضای مورد نظر آنها را خریداری و نصب نمود. یک وان مناسب باید به اندازه کافی بزرگ باشد اما خارج از انتظاری که از آن میرود (یک نفره یا دونفره بودن، نشسته یا خوابیده بودن) فضای اضافی و غیر لازم نداشته باشد زیرا در این صورت مستلزم پر کردن با حجم زیادی از آب گرم خواهد بود.

از آنجا که در آپارتمان های کوچک که گاهی کل فضای حمام، فقط به چند متر محدود میشود، زیر دوشی و یا کابین دوش به جای وان مورد استفاده قرار میگیرد. معمولاً دوشها فضای کمتری نسبت به حمامها دارند و در اغلب آپارتمان های کوچک امروزی به جای وان از دوش استفاده میشود. البته حمامها برای افراد مسن مناسب تر میباشند. زیرا بر خلاف دوشها که برای شستشوی سریع و سرپایی طراحی شدهاند، حمامها فضای کافی و مناسب برای نشستن و استفاده آرام و طولانی مدت تر از آب و سایر امکانات حمام دارا هستند. هرچند کاربرد وان علاوه بر شستشو میتواند تمدید اعصاب و یا مصارف طبی مانند ماساژ باشد اما به هر حال کابین ها و زیر دوشیها جای بیشتری در حمامهای کوچک امروزی دارند. در ادامه مطالب کالای برتر پیام ساختمان، در اين شماره آنچه را که بايد در مورد وان بدانيم، براي اطلاع مخاطبان گرامي آوردهایم،البته لازم به توضیح است که مطالب عنوانشده دیدگاه مصاحبه شوندگان بوده و پیام ساختمان از چاپ نظرات موافق و مخالف استقبال میکند.

سیستم هایی با طراحی منحصر به فرد

 یکی از مسئولین شرکت لاویتا در مورد محصولات این شرکت گفت: ما واردکننده وان،سونا ، جکوزی و کابین های دوش کامپیوتری در ایران هستیم و کالاهای این شرکت در پنج کلاس کاری متفاوت و نزدیک به 65 نوع برای انواع فضاها و با طراحیهای گوناگون عرضه میگردد.وی افزود: قابلیتهای ویژه وان و جکوزی این شرکت شامل ایجاد امواج ساز ماساژ با قابلیت منحصربهفرد، باردار کردن آب جهت رفع دردهای عضلانی، مفصلی و آرتروزها،سیستم تزریق گاز ازن به منظور استریلیزه کردن آب،چراغی پس زمینه و دکور روی پنل وان،چراغهای زیر آب،شیرهای چند حالته و شیر مخلوط آب گرم و سرد،رادیو (FM)،اسپیکر ضد آب،سیستم فرستنده و گیرنده صوتی منحصربه فرد با قابلیت پخش صدای استریو،پنل کنترل کامپیوتری،ریموت کنترل،دوش دستی متحرک ،بالشتک زیر سری،کلید پنوماتیک ( فرمان روشن شدن موتور به وسیله جریان هوا جهت بالا بردن ایمنی )،ماساژ سوزنی مناسب با نقاط گردن ، کف پا و پهلوها، دو شاخه محافظ جان با ضریب ایمنی بالا میباشد.

این فعال بازار ادامه داد: وان جکوزی مجهز به سیستم جدید 2000 Hydro Air جهت پاشیدن مخلوطی از جریان قوی آب و جریان هوا میباشد. ساختمان و طراحی منحصربهفرد این سیستم به گونهای است که قطر حبابهای هوای موجود در جریان آب کمتر از 4 میلی متر میباشد و به این دلیل حبابهای هوا قبل از اینکه به بدن شخص برسند، به روی سطح آب نمیآیند و این اثری بسیار مطلوب را در کیفیت ماساژ ایجاد میکند. همچنین سیستم استریل با گاز ازن در وان جکوزی نه تنها عمل پاکسازی وان و تصفیه آب درون آن را انجام میدهند بلکه با افزودن ازن به آب و ماساژ داده شدن بدن با حبابهای غلیظ گاز ازن سیستم متابولیسم (سوخت و ساز درونی)بدن فعال شده و باعث ایجاد تعادل در هورمونهای درون بدن میشود و تمامی این اثرات در نهایت به زیبایی و لاغری شخص استفادهکننده از وان منتهی میگردد.نازل قطبی کننده آب نیز به روشی ویژه جهت ایجاد قطبهای مغناطیسی N (شمال) و S (جنوب)طراحی گردیده است تا در حین اینکه باعث بهبود کیفی آب میشود، میدان مغناطیس ثابتی را در داخل وان جکوزی شکل میدهد که باعث انجام درمان مغناطیسی به بهترین وجه میگردد.این جکوزی به نحو احسن خستگی را از عضلات گردن و سرخرگ کاروتید(که وظیفه خونرسانی به مغز را به عهده دارد) بیرون کرده و باعث افزایش اکسیژن رسیده به مغز میشود به همین دلیل استفاده مداوم از این جکوزی از سکته مغزی پیشگیری کرده و باعث تقویت سلولهای مغزی میگردد و همچنین مفید جهت پیشگیری و درمان موثر ناراحتیهای ستون فقرات در ناحیه گردن و اثرات درمانی واضح بر میگرن و سختی عضلات گردن مفید میباشد.

محصولات مطابق با استانداردهای جهانی

محمدی پور، نماینده فروش محصولات « سای تک» در این مورد گفت: تولیدات ما مطابق با استانداردهای جهانی است. وی افزود: انواع وان و زیر دوشی شرکت «سای تک» از ورق آکریلیک ریختهگری بهداشتی (Cast Acrylic Sanitary Grade ) به عنوان لایه روئین ( لعاب ) و رزین پلیاستر و الیاف شیشه به عنوان لایه تقویتکننده به ضخامت جمعاً 8 میلیمتر تشکیل میگردند . این ورق ساخت کشور انگلستان و تولید کارخانه معتبر Lucite بوده و با استاندارد EN263 اروپا مطابقت دارد .

محمدی پور ادامه داد: ضخامت 4 میلیمتری ورق آکریلیک ریختهگری بهداشتی ضمن اینکه هرگز تغییر رنگ نمیدهد و به مرور زمان و استفاده مکرر ترک موئی بر نمیدارد، ضد قارچ بوده و با انواع شویندههای معمول نیز سازگار میباشد .ضخامت 4 میلیمتر ورق آکریلیک امکان تعمیر لایه روئین را در مقابل صدمات احتمالی میسر مینماید. وی رنج قیمت این وانها را از 2 میلیون و 800 هزار تومان

تا7 میلیون عنوان کرد.

بزرگترین شرکت تولیدکننده وان در ایران

یکی از کارشناسان  شرکت زرین آب به پیام ساختمان گفت: مواد اولیه محصولات ما از شرکت آلیبرت فرانسه که اولین تولیدکننده ورقهای ترکیبی اکریلیک و abs در جهان است، خریداریشده که مزیت مهم آن بینیازی از دیگر مواد در جهت تقویت و استحکام وان میباشد. وی افزود: هم اکنون این محصولات از شرکت senoplast اتریش با عنوان senosan2000 تهیه میشود که ورقهای تولیدی این شرکت دارای کیفیت بسیار بالا میباشد که اخیراً به ورقهای آنتی باکتریال تبدیل گردیده که مدارک و اسناد آن به تأیید مراکز قانونی کشورهای اروپایی نیز رسیده است.

این کارشناس ادامه داد: شرکت زرین آب هم اکنون بزرگترین شرکت تولیدکننده وان، جکوزی، سونا و کابین دوش در ایران میباشد وی خاطر نشانکرد که از لحاظ کیفیت و توان تولید در سطح بسیار بالایی بوده و پاسخگوی بخش وسیعی از نیاز ساختمانی کشور میباشد. رنج قیمت وانهای این شرکت از 1 میلیون تا 2 میلیون است که به تناسب سایز و مدل متفاوت است .