هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

کدام کالای ساختمانی برای شما مناسب تر است

کاغذدیواری

کاغذدیواری، نوعي ماده اوليه جهت پوشاندن و تزئين ديوارهاي داخلي ساختمانهاي مسکوني، تجاري و ساير ساختمانهاست و يکي از وجوه مهم دکوراسيون داخلي محسوب ميشود. کاغذدیواریهای موجود معمولاً الياف وينيل دار، قابل شستشو، ضد خش و ضد ضربه،آکوستيک، قابل رنگکاری تا 8 مرحله با طول عمر بالا و مرغوب هستند و ميتوانند جايگزين خوبي براي ديگر پوششهاي ديواري باشند.در ادامه مطالب کالای برتر پیام ساختمان، در اين شماره آنچه را که بايد در مورد کاغذدیواری بدانيم، براي اطلاع مخاطبان گرامي آوردهایم،البته لازم به توضیح است که مطالب عنوانشده دیدگاه مصاحبه شوندگان بوده و پیام ساختمان از چاپ نظرات موافق و مخالف استقبال میکند.

 بورس خريد و فروش کاغذدیواری، بالاتر از ميدان پاليزي و پل سيدخندان قرار دارد. در طول روز، اکثر فروشندگان سرشان خلوت است و راحتتر ميتوانيد محصول مناسب خود را پيدا کنيد.

جايگزين مناسب براي رنگهاي معمولي

احمدی، کارشناس فروش در مورد این سوال که مزایای استفاده از کاغذدیواری چیست ،به پیام ساختمان گفت:کاغذدیواری به دليل نداشتن بوي رنگ و نصب سريع و آسان و درعینحال زیبا  ميتواند جايگزين خوبي براي رنگهاي معمولي باشند. وی افزود: بسياري از افراد به دليل داشتن آلرژي به بوي رنگ، کاغذدیواری را به ديگر پوششها ترجيح ميدهند.

 احمدی در مورد هزینههای کاغذدیواری نیز گفت:کاغذدیواری معمولاً به صورت رول فروخته ميشود و جهت چسباندن آن به ديوار از چسب مخصوص استفاده ميشود. هر رول حدود 5 مترمربع است اما موردي که روي قيمت کاغذديواري تأثیر ميگذارد؛ طرحي است که انتخاب ميکنيد. وی ادامه داد: به طور کلي دو نوع طرح براي کاغذديواري وجود دارد؛ طرحهاي مستقيم و صاف و طرحهاي منحني شکل. زماني که متراژ لازم را براي کاغذدیواری محاسبه کرديد، توصيه ميکنيم يک يا دو رول کاغذدیواری بيش از حد نياز خريداري کنيد تا در صورت اشتباه در اندازهگیری يا خراب شدن قسمتي از کاغذديواري، بتوانيد از آن مقدار اضافي استفاده کنيد.

تنوع در طرح و متناسب با فرهنگ ایرانی

نورانی، مسئول روابط عمومی تیراژه هارمونی در مورد تولیدات این شرکت گفت: شرکت تیراژه هارمونی واردکننده انحصاری کاغذدیواری و پارکت- لمینت باراباس در ایران است . وی افزود:کاغذدیواریها در مدل طرحهای مختلفی چون دوختی ، نگین دار ، مخملی ، کریستالی ، پی وی سی و همچنین پارکت ها با 80 رنگ و طرح جلوهنمایی میکنند. نورانی در مورد خصوصیات کاغذدیواریهای شرکت متبوعش گفت: محصولات 100درصد قابل شستشو، مقاوم در برابر آفتاب،مقاوم در برابر رطوبت،ساختهشده از مواد سازگار با محیطزیست،متنوع در طرح و رنگآمیزی و ضد حریق و متناسب با فرهنگ ایرانی هستند. وی رنج قیمت محصولات این شرکت را از رولی 40 هزار تومان تا 450 هزار تومان عنوان نمود و افزود: این تفاوت قیمتها نشان از بیکیفیتی محصولات ندارد بلکه برخی از برندها و طرحها پرفروش تر است .

واردکننده بهترین کاغذدیواریهای جهان

یگانه، یکی از مسئولین شرکت روستر به پیام ساختمان گفت: این شرکت در  زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت دارد و با ارائه 60 رنگ لمینت، 45 رنگ کفپوش پی وی سی و چندین آلبوم کاغذدیواری توانسته مشتریان ثابت و خوبی داشته باشد. وی افزود : کاغذدیواریهای این شرکت مطابق با سلیقه ایرانی و کیفیت بالا و با ارزانترین قیمتهاست ،ضمن اینکه این شرکت واردکننده بهترین کاغذدیواریهای جهان میباشد .

محصول100 درصد داخلی

پاک سرشت، از شرکت پلاستر در مورد محصولات این شرکت گفت: بزرگترین مزیت کالاهای ما تغییر مداوم آن یا ابداع دائمی طرحهای جدید میباشد،به این صورت که مجموعههای جدید کاملاً ویژه را وارد بازار میکنیم که از یک سو به سبب کیفیت بالا در مواد خام و از سویی دیگر به سبب تکنولوژی جدید در تولید مورد توجه متقاضیان قرار میگیرد.  وی با بیان اینکه؛بزرگترین مزیت محصولات ما مطابقت طرحها با سلیقه ایرانی است ، رنج قیمت کالاهای خود را رولی از 12 تا 30هزار تومان عنوان کرد و گفت: این محصولات 100 درصد تولید خود شرکت است .

سالاری ، که در ميدان پاليزي مغازه دارد، درباره قيمتهاي کاغذدیواری به خبرنگار پيام ساختمان گفت: در حال حاضر مردم اکثراً کاغذدیواری قابل شستشو خريداري ميکنند که قيمت آن از متري 12 هزار تومان به بالا- بسته به طرح آن- تغيير ميکند.

افراسيابي، يکي ديگر از تولیدکنندگان کاغذدیواری است که بهترين توليدکننده در اين زمينه را ايتاليا ميداند. وي به پیام ساختمان گفت: توليدات آلماني هم در بازار داريم اما حرف چنداني براي گفتن ندارد.

وظيفه، از شرکت" دکو رنگ" نیز به خبرنگار ما گفت: در حال حاضر کاغذدیواریهای ترکيه و چين بازار را پر کردهاند و قيمت هر رول آن از 50 تا 180 هزار تومان است. وي در باره قيمت کاغذدیواری ايراني گفت: کاغذدیواریهای توليد ايران نيز از هر رول 12 تا 50 هزار تومان قیمت دارند.وی افزود: برند مورد استقبال بنده برند آرت وال است که در منزل خودم هم چند سالی است استفاده میکنم و راضی هستم .

خاکساری، کارشناس فروش کاغذدیواری ميگويد: من کاغذ فرانسوي را به خاطر جنس نسبتاً خوب و طرحهاي مدرنتر و شاد ترجيح ميدهم و قيمت آن از 50 تا 200 هزار تومان است.

نظر خریداران

علي آرامش که براي خريد کاغذدیواری به ميدان پاليزي آمده بود، درباره معيارش براي خريد کاغذدیواری گفت: نوع طراحي و قيمت آن براي من بسيار مهم است. وي کيفيت آن را نيز مهم دانسته و افزود: براي من مهم است که رنگ آن با مبلمان خانه يکسان و جنس خوبي داشته باشد.

 محمد پورمحمدی که براي خريد آمده بود، ميگويد: اکثر کاغذدیواریها توليد ترکيه، چين، آلمان، فرانسه و ايتالياست که در حال حاضر بيشتر نوع ترکیهای و چيني آن موجود است. خود من محصولات "آيدي" را ترجيح ميدهم که کار کشور ايتالياست.

خانم ابراهیمی در مورد بهترين نوع کاغذدیواری ميگويد: اکثر دوستان و آشنايان ما از کاغذدیواریهای توليد فرانسه راضي بودند، البته ميگفتند قيمت آن گرانتر است.

برای اینکه در انتخاب کاغذدیواری موفق عمل کنیم، از مریم ماجدی، کارشناس ارشد معماری داخلی در مورد نوع کاغذدیواری و تأثیر آن بر فضای داخلی سؤال کردیم که جدول زیر را ارائه داد: