هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ائتلاف سازندگان تجهيزات نفتی

 

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با تشریح ائتلاف جدید سازندگان نفتی برای استقلال صنعت نفت از کالاهای خارجی نسبت به بی‌تفاوتی وزارت نفت در ورود کالاهای نامرغوب چینی به پروژه‌ها انتقاد کرد.

رضا پدیدار با اشاره به ائتلاف جدید سه انجمن صنفی و تخصصی سازندگان، پیمانکاران و مشاوران مهندسی طرح های نفت و گاز، گفت: در مجموعه این سه گروه صنفی، بیش از یک‌هزار شرکت پیمانکاری، سازنده کالا و تجهیزات و مشاوران مهندسی عضویت دارند.وي افزود: بخش خصوصی توان تأمین 70 درصد از نیاز صنعت نفت کشور را دارد اما از تمام این ظرفیت استفاده نمی‌شود. با اين حال آمادگی هر گونه همکاری با دولت یازدهم برای دستیابی به اهداف توسعه صنعت نفت را داريم.

پديدار با اشاره مشكلات وصول مطالبات نفتی در سال‌هاي اخير، گفت: اگرچه بخشي از پول فروش نفت ایران از طریق کشورهای هند و چین با واردات کالاهاي نفتي وصول شد ولي در انتخاب کالاي مورد نياز دقت لازم به عمل نيامد و کالاهایی بعضاً بی کیفیت و معیوب وارد كشور شد. در حالی که هم اکنون استاندارد تولید کالا توسط سازندگان ايراني به مراتب بالاتر از چینی‌ها است. ما نگران اين موضوع هستيم و نسبت به عواقب موضوع به وزارت نفت هشدار دادیم زيرا اين گونه واردات، تخریب صنعت نفت است.