هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

طبیعتی بكر برای مسافرت

 

گروه معماری ودکوراسیون:مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، در خصوص مناطق گردشگری و بكری كه گردشگران در تابستان به آنها می‌توانند سفر كنند،‌ اظهار كرد: منطقه‌ نمونه‌ گردشگری جنگل‌های «فندقلو» در شهرستان اهر در مسیر جنگل‌های ارسباران، یكی از جنگل‌های بكر كشور است كه در منطقه خوش آب‌وهوایی قرار دارد و امكانات رفاهی خوبی برای حضور مسافران و گردشگران در آنجا فراهم شده است.

تراب محمدی با اشاره به تجهیز منطقه نمونه‌ گردشگری «غار كبوتران» در این استان، گفت: این منطقه در مراغه و در دره‌ «گشایش» قرار دارد و جزو یكی از بهترین مناطق نمونه‌ی گردشگری در آذربایجان شرقی است كه گردشگران می‌توانند از آن بهره ببرند. غار «هامپوییل» معروف به «غار كبوتران» در شهرستان مراغه از توابع آذربایجان شرقی قرار دارد و با ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیون سال قدمت در منطقه‌ای كوهستانی با چشم‌اندازی زیبا واقع شده است.همچنین جنگل‌های «فندقلو» كه در استان اردبیل و در ۱۶ کیلومتری شهرستان اردبیل واقع‌شده‌اند، درختان مختلف میوه مانند فندق، سیب وحشی، گوجه سبز، ازگیل، به، تمشک و توت‌فرنگی دارند و در جنگل نیز یک استخر آب گرم وجود دارد که آب آن خاصیت درمانی دارد.

وی ادامه داد: این جنگل‌ها به دلیل نزدیک بودن به شهر نمین، داشتن رطوبت و دسترسی آسان از جاده‌ بین شهری اردبیل ـ آستارا، همواره به عنوان یک گردشگاه مورد توجه بوده و یکی از مناطق مهم گردشگری جنگلی است که به فاصله‌ ۱۰ کیلومتری شهر نمین و ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است. در منطقه «فندقلو» خرس قهوه‌ای، سمور و پرندگانی مانند قرقاول، کبک و عقاب طلایی زندگی می‌كنند.