هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیون اتاق کار

از آنجا که بیشتر ساعات روز خود را در محل کار و در اتاقی کوچک به سر می‌برید، لازم است آن را مانند خانه خود تزئین کنید. توصیه‌های زیر می‌تواند در دکوراسیون اتاق کار، راهگشای شما باشد.

طرح رنگی

طرحی رنگی برای فضای کار خود انتخاب کنید. کار را با انتخاب رنگ اصلی غالب و رنگی فرعی شروع کنید. به طور مثال، رنگ قرمز را به عنوان رنگ اصلی غالب و رنگ بنفش را به عنوان رنگ فرعی انتخاب کنید. بهتر است که دفتر خود را با وسایلی به رنگ قرمز تزئین کنید. به عنوان مثال می‌توانید از لیوان قهوه خوری قرمز، فایل‌های قرمز، جاکتابی قرمز، دستگاه پانچ یا پوشه‌های قرمز استفاده کنید. برای رنگ فرعی نیز می‌توانید لوازم کوچکتر دفتر از جمله خودکار، گیره کاغذی و ماشین دوخت (منگنه) را به رنگ بنفش به کار ببرید. سعی کنید از لوازمی ‌استفاده کنید که هر دو رنگ اصلی و فرعی را با هم داشته باشد. قاب عکسی قرمز با راه‌های بنفش، نقاشی کوچک که در آن از رنگ‌های قرمز و بنفش به تناسب استفاده شده باشد یا حتی زیر لیوانی با گل‌های بنفش، نمونه‌هایی از این ترکیب است.

زمان طولانی برای خرید لوازم دفتر هدر ندهید

شما می‌توانید با استفاده از کاتالوگ‌های لوازم دفتری، فروشگاه‌های بزرگ لوازم دفتری و نیز از طریق آنلاین، وسایل مورد نیاز خود را پیدا کنید. در حال حاضر بسیاری از فروشگاه‌های مبلمان، مبلمان دفتری نیز دارند. وسایلی را انتخاب کنید که با سبک کار شما نیز هماهنگ باشد.

گیاه سبز

گلدانی از گیاهان همیشه سبز می‌تواند روحیه شما را هنگام کار بالا ببرد و رنگ سبز زنده را به فضای کار شما وارد کند.

نظم و ساماندهی

بهترین کاری که برای تزئین دفتر خود می‌توانید انجام دهید، منظم نگه داشتن آن است. به روش‌های خلاقانه برای سازماندهی محیط کار فکر کنید اما سعی کنید که بیشتر سطح میز کار شما خالی بماند.

لبه بالایی پارتیشن‌ها

اگر در اتاقکی مشغول به کار هستید که با پارتیشن از دیگر فضاها جدا شده است، به فکر تزئین سطح رویی این پارتیشن باشید. این کار را می‌توانید با گیاهان سبز، آویزهای تزئینی و …. انجام دهید.

نور پردازی

منبع نوری که برای فضای خود در نظر می‌گیرید چه عمودی، چه افقی یا نقطه‌ای باید به صورت رشته‌ای و باریک باشد تا برای کار دیگران مزاحمت ایجاد نکند. رنگ نور انتخابی را می‌توانید به صورت فصلی عوض کنید. رنگ نارنجی و قرمز برای فصل پاییز و زمستان، رنگ صورتی و سبز برای بهار و آبی برای تابستان، انتخابی مناسب است.

استاندارد اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس فضایی حرفه‌ای و با نظم است که بیشتر جلسات کاری شرکت‌ها در آن انجام شده و تصمیمات مهم در آن گرفته می‌شود. از این رو میز و صندلی که در این فضا به کار می‌رود باید استاندارد باشد و راحتی کامل را برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند فراهم کند.

دیوار‌های این اتاق باید در برابر صوت عایق باشند تا سر وصدای فضای بیرون مزاحمتی برای داخل اتاق ایجاد نکند. پیش از انتخاب میز و صندلی، ابعاد فضا را اندازه‌گیری کرده و از شلوغ کردن فضا با صندلی‌های اضافه اجتناب کنید.

لوازم مورد نیاز برای تجهیز اتاق کنفرانس:

می‌توانید از میزی مستطیل شکل برای قرار دادن نوشیدنی‌ها، جزوه‌ها و… استفاده کنید. میزهای کنفرانس در ابعاد و شکل‌های مختلف موجود هستند. برای تعیین فضای مورد نیاز رفت و آمد در اطراف میز باید استانداردهایی را در نطر داشت. دیاگرام میزهای کنفرانس با مقطع دایره و مربع آورده شده است. استاندارد‌های آورده شده را می‌توان برای هر نوع میزی در نظر گرفت.