هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رخت آویز متفاوت


می‌خواهیم به شما یاد دهیم که چگونه می‌توانید از یک در کهنه چوبی وسیله دکوری منحصر به فرد بسازید؛ وسیله‌ای که نه تنها جلوه‌ای متفاوت به اتاق شما می‌دهد بلکه به زیورآلات و لباس‌های‌تان نیز حسابی نظم می‌دهد. البته باید کمی حوصله به خرج دهید و در انتخاب گل میخ‌ها، سلیقه‌تان را فراموش نکنید.

1. بعد از انتخاب «در» با دریل تعدادی سوراخ برای دستگیره‌ها یا گل‌میخ‌های مورد نظرتان ایجاد کنید؛ بعد خرده چوب‌ها و پوسته‌ پوسته‌های اطراف هر سوراخ را به خوبی پاک کنید؛ در نهایت «در» را با آب و صابون حسابی شست‌وشو دهید.

2. بعد از خشک شدن در، نوبت رنگ کردن است پس باید چوب را آماده کنید. یادتان باشد سطح چوب قبل از رنگ‌آمیزی باید خشک، عاری از گرد و خاک، گرد سنباده و چربی باشد و در صورت وجود رنگ، باید سطح را به وسیله سنباده از وجود رنگ پاک کرده و بعد رنگ مورد نظرتان را روی آن بزنید .

3. رنگ را می‌توانید با انواع وسایل (قلم‌مو، پارچه پرزدار و...) بزنید. حواس‌تان باشد که این قسمت مهم‌ترین بخش کار است، زيرا مثلا نباید به یک قسمت آنقدر رنگ بزنيد که شره کند و در قسمتی کمتر رنگ بزنیم که زیر رنگ دیده شود. معمولا رنگ را در 2 نوبت (2 دست) به قطعه چوب می‌زنند. دست اول برای رنگ‌آمیزی کلی کار و دست دوم نیز که به کل کار زده می‌شود تا کاستی‌های رنگ را در قسمت‌های مختلف برطرف ‌کند.

4. بعد از آنکه رنگ کاملا خشک شد، گل‌میخ‌ها و دستگیره‌های مورد نظرتان را در محل‌های مربوط بگذارید.