هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اخبار کوتاه از معماری


اثر ایرانی برگزیده فستیوال جهانی

یک پروژه ایرانی در فستیوال جهانی معماری(WAF) برگزیده شد. پروژه "فروشگاه بی نام" ، در بخش ساختمان‌های تجاری، فستیوال جهانی معماری تنها اثر ایرانی این دوره از مسابقات است که جزو برگزیدگان شده است. پروژه "فروشگاه بی نام"، کار دفتر معماری "آینه" (علی دهقانی، علی سلطانی و عاطفه کرباسی) است که در داخل کشور نیز در جایزه بزرگ معمار سال ١٣٩١ حائز رتبه دوم و در مسابقه طراحی و معماری نما حائز رتبه نخست شده بود.

خروج ارگ بم از فهرست میراث در خطر

فرماندار بم گفت: ارگ تاریخی بم از فهرست میراث در خطر سازمان آموزشی- علمی - فرهنگی ملل متحد (یونسکو) خارج شد.حسین زین الصالحین اظهار کرد: با توجه به اهمیت بنای کهن و تاریخی ارگ بم این بنا سال ۲۰۰۴ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. وی با اشاره به اینکه بعد از زلزله دلخراش پنجم دی ۸۲ بم بخش عظیمی از این بنای تاریخی تخریب شد فرماندار بم بیان کرد: تلاش زیادی برای مرمت و بازسازی این بنای تاریخی و خارج شدن آن از میراث در خطر جهانی انجام و در اجلاس اخیر کارشناسان یونسکو در کامبوج مقرر شد این اثر بی نظیر از فهرست میراث در خطر خارج و در فهرست میراث عادی یونسکو قرار گیرد.

خطر تخریب برج میدان آزادی!

مدیر برج آزادی از توقف ترمیم و تعمیر پایه‌های این سازه تاریخی و عظیم تهران به خاطر همکاری نکردن سازمان‌ها و نهادهای ذیربط خبر داد و باز هم خطر تخریب برج به دلیل نفوذ آب به پایه‌های آن را هشدار داد.غلامحسین شاه‌علی، مدیر برج آزادی از توقف روند بازسازی و ترمیم پایه‌های این برج که سال گذشته بسیار خبرساز شده بود، خبر داد. وی گفت: متاسفانه به خاطر تغییر و تحولاتی که در شورای شهر و احتمالا شهرداری رخ خواهد داد فعلا کسی به فکر برج آزادی نیست و امید ما که به فصل گرما و توقف بارندگی بود در حال نا امید شدن و از دست رفتن است.