هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نوسازی از منظر هنر، ادبیات، فلسفه


توجه به هویت الگوی معماری اسلامی ایرانی از منظر هنر، ادبیات، فلسفه و همچنین فرمایشات حضرت علی (ع) در نهج البلاغه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پيام ساختمان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، جلسه کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی و نوسازی و مشارکت‌های اجتماعی سازمان با حضور مدیرعامل و دکتر حیدری، استاد دانشگاه تهران در دفتر مدیریت برگزار شد.

در این جلسه که با هدف بهره گیری از میراث معنوی، فرهنگی و هنری در معماری اسلامی ایرانی و تبیین مبانی نظری از فرمایشات حضرت علی (ع) در نهج البلاغه برگزار شد، دکتر حیدری،استاد دانشگاه تهران به ارائه آموخته ها و تجربیات نظری و عملی در راستای یکی از اصلی ترین مأموریت های سازمان نوسازی که توجه به هویت معماری اسلامی ایرانی در نوسازی بافت های فرسوده است، پرداخت.

دکتر حیدری با بیان اینکه رسالت هنر، نوآوری و رسالت سازمان نوسازی، خلق اندیشه های نو و نوسازی شهر است بر ضرورت نوآوری در نوسازی تأکید کرد.

بازدید اعضای منتخب شورای اسلامی تهران از پروژه ها

همچنين جمعی از اعضای منتخب شورای اسلامی شهر تهران از روند اجرایی پروژه های نوسازی در منطقه 16 بازدید کردند و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه های نوسازی واقع در منطقه 16 قرار گرفتند.

گفتنی است اسدی، شهردار منطقه 16، پرویزسروری، عبدالمقیم ناصحی و عباس جدیدی از اعضای منتخب دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران و مسئولان سازمان نوسازی شهر تهران در این بازدید حضور داشتند.