براي وام به سراغ مشاوران املاك نرويد

شمار نشریه : 156

وام مسكن  در فرابورس است نه در دفاتر مشاوران املاك

گروه بازار ساختمان:شايد با اين وام ها نتوان خانه دار شد اما به هر حال 20 ميليون تومان مبلغ كمي نيست و اگر آن را به مابقي اندوخته خود بيافزاييد شايد بتوانيد بخشي از هزينه تامين خانه را تامين كنيد البته اين قبيل تسهيلات ها بيشتر براي آن دسته از افرادي قابل استفاده است كه اكنون با پول خود مكاني را رهن كرده اند و با اميد رهايي از اجاره نشيني خرده سرمايه اي نيز به دست آورده اند. در همه اين موارد مي توان از اوراق حق تقدم تسهيلات مسكن استفاده كرد. حتي اگر حساب سپرده اي نيز در بانك عامل اين تسهيلات نداشته باشيد و بخواهيد خيلي سريع در حد 4 روز به اين اوراق دست يابيد بدون نياز به حتي پرسشي از مشاوران املاك مي توانيد آن را با پرداخت مبلغ مورد نظر از فرابورس خريداري كنيد و غير از كارمزد و هزينه خريد اوراق حق تقدم نيازي به پرداخت پول ديگري نيست. حتي مشاوره هم نياز نداريد. كارمزد كارگزاري نيز ناچيز و در حد چند هزار تومان براي اوراق تسهيلات چند ميليوني است.

حالا اگر  به هر دليل قصد استفاده از اوراق را داريد مي توانيد به يكي از كارگزاري ها كه در سطح شهر وجود دارند مراجعه كرده و با مدارك هويتي اقدام به دريافت كد معاملاتي كرده و اوراق را با قيمت روز و بدون پرداخت حتي يك ريال ( غير از كارمزد) خريداري كنيد. حتي اگر از اوراق تا قبل از تاريخ سر رسيد آن استفاده نكرديد مي توانيد دوباره آن را به همان روش بفروشيد. برخي حتي با آن تجارت هم مي كنند.

قيمت روز اوراق حق تقدم تسهيلات مسكن در سايت شركت فرابورس ايران قابل مشاهده است و آدرس و تلفن كارگزاري هايي را كه در فرابورس فعاليت دارند نيز از طريق همين سايت مي توانيد به دست آوريد. البته بيشتر كارگزاري ها كه در سطح شهر و بيشتر در خيابان حافظ و ميدان آرژانتين  و اطراف صادقيه پراكنده اند در زمينه بورس سهام و فرابورس فعاليت مي كنند. تفاوتي ندارد كدام كارگزاري را انتخاب مي كنيد فقط بدانيد كه اين اوراق وام نيست بلكه با آنها مي توانيد تنها براي مسكني كه مي خريد وام بگيريد.