هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

الیاف فولادی


شرکت صنایع مفتولی زنجان در سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختان حضوری فعال داشته و با عرضه گسترده الیاف فولادی بتن به صنعت ساختمان کشور، افق جدیدی را پیش روی این صنعت گشوده است. پس از عرضه موفق الیاف فولادی در پروژه های کف سازی صنعتی و رویه های بتنی که امروزه به عنوان یکی از برترین فناوری های پیشرفته، توسط پیمانکاران و کارفرمایان ایرانی مورد استفاده واقع شده، این شرکت از ابتدای امسال پس از اخذ مجوزهای لازم، اقدام به عرضه الیاف فولادی جهت سقف های عرشه فولادی یا متال دک نموده که با توجه به فاکتورهای ذیل پیش بینی میگردد استفاده از الیاف فولادی به زودی به عنوان روش برتر در اجرای این پروژه ها به صورت همه گیر مورد استفاده قرار گیرد.

به طور كلي مزایای استفاده از الیاف فولادی در پروژه های استیل دک عبارت اند از:

1- حذف ترک‌های سطحی و عمقی از بتن

الیاف فولادی در حجم بتن به صورت رشته پل های باریکی عمل نموده و با ایجاد یک ماتریس یکپارچه و سه بعدی در هر سه محور طول، عرض و ارتفاع در زمان خشک شدن بتن، نیروهای انقباضی ناشی از خشک شدن بتن را ذخیره نموده و علاوه بر جلوگیری از هرگونه ترک، باعث استحکام کشش بالای بتن می‌گردد.

2- سرعت اجرای کار

در پروژه های عرشه فولادی یکی از فاکتورهای مهم، سرعت اجرای سقف ها می باشد، که در صورت عدم استفاده از بتن الیافی، می بایست زمان بسیار زیادی را صرف انتقال و اجرای مش نمود که این امر علاوه بر دشواری های اجرایی فراوان نیازمند وقت بسیار بالا و حضور دائمی ناظر فنی می باشد، در صورتی که با استفاده از بتن مسلح شده با الیاف فولادی تمامی مراحل ذکر شده به صورت خودکار حذف شده و عملاً پس از نصب گل میخ، بتن ریزی بلافاصله اجرا خواهد شد.

3- هزینه پایین تر

در مقایسه با هزینه های شبکه مش و آماتور در پروژه های عرشه فولادی استفاده از الیاف مقرون به صرفه بوده و مجموعاً بر اساس محاسبات صورت گرفته بین ده تا سی درصد در این بخش کاهش هزینه دارد.

نحوه اجرای سقف های بتن الیافی

الیاف فولادی در هر یک از مراحل طرح اختلاط و یا روی میکسر قابل افزودن به مخلوط بتن بوده و پس از آن که مراحل اختلاط به شکل درست انجام پذیرفت سایر نکات اجرایی کاملاً مشابه بتن معمولی بوده و نیاز به هیچگونه فرآیند تکمیلی نمی باشد.

چگونگی تهیه الیاف فولادی

شرکت صنایع مفتولی زنجان به عنوان نخستین و تنها تولید کننده الیاف فولادی در ایران آمادگی تامین کلیه نیازهای خرد و کلان صنعت ساختمان کشور را دارا بوده و با تماس با هر یک از نمایندگی ها و یا دفاتر فروش محصول مورد نیاز شما درکوتاه ترین زمان ارسال می گردد.