هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

هزینه کرد شهرداری در حریم تهران


مدیرکــل حــریم شهرداری تهران با بیان این که شهرداری در محدوده حریم و روستاهای واقع در آن سالانه 220 میلیارد تومان هزینه می‌کند، گفت: این در حالی است که درآمد شهرداری سالانه از این محدوده حدود 10 میلیارد تومان است.

سید صباح‌الدین متقی با بیان این مطلب گفت: از این میزان 8 درصد برای پروژه‌های عمرانی اختصاص می یابد که امسال نیز 8 میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی اقدام شد و غالب این پروژه ها برای روستاییان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که جزو وظایف شهرداری است.

مدیرکل حریم شهرداری تهران با اشاره به درآمدی که از پالایشگاه‌ها اخذ می‌شود، تصریح کرد: این تفکر که درآمد پالایشگاه‌ها به شهرداری اختصاص می‌یابد درست نیست بلکه درآمد پالایشگاه توسط وزارت دارایی به وزارت کشور می‌رود و توسط این وزارتخانه بین فرمانداری‌ها تقسیم می‌شود.

متقی در ادامه اظهار کرد: در چهار سال گذشته برخوردهای قاطعی برای برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم تهران انجام شده و هرجا که توسط مراکز نظامی و انتظامی مورد تصرف قرار گرفته، شهرداری در حد وظایف خود اقدامات و پیگیری‌های لازم را انجام داده است تا از این کار جلوگیری شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با فرهنگ‌سازی صورت گرفته و اقدامات مختلفی که انجام شده، ساخت و سازهای واقع در حریم بیش از پیش کنترل شود و از این فرصت مناسب به بهترین شکل و برا ی استفاده همه شهروندان بهره‌برداری شود.