هزینه کرد شهرداری در حریم تهران

شمار نشریه : 164


مدیرکــل حــریم شهرداری تهران با بیان این که شهرداری در محدوده حریم و روستاهای واقع در آن سالانه 220 میلیارد تومان هزینه می‌کند، گفت: این در حالی است که درآمد شهرداری سالانه از این محدوده حدود 10 میلیارد تومان است.

سید صباح‌الدین متقی با بیان این مطلب گفت: از این میزان 8 درصد برای پروژه‌های عمرانی اختصاص می یابد که امسال نیز 8 میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی اقدام شد و غالب این پروژه ها برای روستاییان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که جزو وظایف شهرداری است.

مدیرکل حریم شهرداری تهران با اشاره به درآمدی که از پالایشگاه‌ها اخذ می‌شود، تصریح کرد: این تفکر که درآمد پالایشگاه‌ها به شهرداری اختصاص می‌یابد درست نیست بلکه درآمد پالایشگاه توسط وزارت دارایی به وزارت کشور می‌رود و توسط این وزارتخانه بین فرمانداری‌ها تقسیم می‌شود.

متقی در ادامه اظهار کرد: در چهار سال گذشته برخوردهای قاطعی برای برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم تهران انجام شده و هرجا که توسط مراکز نظامی و انتظامی مورد تصرف قرار گرفته، شهرداری در حد وظایف خود اقدامات و پیگیری‌های لازم را انجام داده است تا از این کار جلوگیری شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با فرهنگ‌سازی صورت گرفته و اقدامات مختلفی که انجام شده، ساخت و سازهای واقع در حریم بیش از پیش کنترل شود و از این فرصت مناسب به بهترین شکل و برا ی استفاده همه شهروندان بهره‌برداری شود.