راه های نجات از آشپزخانه شلوغ

شمار نشریه : 164


گروه معماری و دکوراسیون:آیا شما از آن دسته آشپزهایی هستید که نظم و ترتیب ندارید و آشپزخانه شما بیشتر اوقات شلخته است؟ نگران نباشید، راهکارهای های زیر به شما کمک می‌کنند که آشپزخانه خود را مرتب نشان دهید.

بسیاری از آشپزها یا خانم‌ها کلی ظرف و ظروف، کتاب آشپزی، و وسایل آشپزخانه دارند که در هنگام آشپزی موجب به‌هم‌ریخته و آشفته به نظر رسیدن آشپزخانه می‌شود. در اینجا چند ایده برایتان مطرح می‌کنیم تا با استفاده از آنها کاری کنید که آشپزخانه شما مرتب تر به نظر برسد.

1. نمای آشپزخانه را ببندید. اگر به هنگام آشپزی نمی‌توانید مرتب و منظم کارکنید، حداقل می‌توانید جلوی دید مهمانان به آشپزخانه‌تان را بگیرید. اگر آشپزخانه باز دارید، پرده بکشید یا مانعی بین فضای آشپزخانه و فضای نشیمن ایجاد کنید که از داخل پذیرایی کاری که می‌کنید مشخص نباشد.

2. سطل آشغال‌های توکار بسازید. اگر نمی‌توانید هر روز آشغال‌ها را بیرون بگذارید تا در دید نباشند، سطل آشغال توکار تهیه کنید. نمای سطل آشغال در آشپزخانه اصلاً جالب نیست و بیرون نگذاشتن آشغال‌ها نشانه شلختگی است. حداقل جایی برای آشغال‌ها در نظر بگیرید که در دید نباشد و انواع مختلف آشغال‌ها را در کیسه‌ها و سطل‌های جداگانه بریزید.

3. سینک ظرف‌شویی خیلی بزرگی انتخاب کنید. وقتی آشپزی می‌کنید ظرف‌های بیشتری کثیف می‌شوند و سینک بزرگ موجب پنهان شدن ظروف کثیف و تمیزتر به نظر رسیدن آشپزخانه می‌شود.اگر از مدل صنعتی خوشتان می‌آید، می‌توانید سینک استیل مدل رستورانی بخرید.

4. سینک توکار درست کنید. اگر آشپزخانه شما بزرگ است، می‌توانید داخل کابینت یا داخل جزیره، یک سینک کوچک برای شستشوی مواد لازم برای غذا و میوه و سبزی‌ها درست کنید تا هنگام غذا پختن آنها را داخل سینک بگذارید و در معرض دید نباشند.

5. از سبدها کمک بگیرید. وقتی غذا درست می‌کنید، احتمالاً همه بطری‌ها، قوطی‌ها، ظروف، شیشه‌ها و وسایل را فوراً سر جایشان نمی‌گذارید. سبدهایی تهیه کنید و وسایل اضافی را داخل آنها بگذارید. می‌توانید همین روش را در انباری، روی کانترها یا به عنوان قفسه پیاده کنید. سبد کم عمق هم همین حکم را دارد و وسایل را یک جا جمع می‌کند و هر لحظه خواستید می‌توانید کل آنها را در این سبد جابه‌جا کنید.سبدهایی که داخل قفسه‌های جزیره می‌گذارید ، دسترسی سریع و آسان را ممکن ساخته و آشپزخانه را مرتب تر نشان می‌دهند.

6. قاشق و چنگال و ... را در جا قاشقی بگذارید. جا قاشقی‌ها هم همه قاشق چنگال‌ها را یکجا نگه می‌دارند و هم دسترسی سریع‌تری نسبت به کابینت دارند.اگر می‌خواهید آنها را داخل کابینت بگذارید ، از جا قاشقی‌های توکار در کشوها استفاده کنید.