هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   164   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تفکیک راه و شهرسازی شاید 6 ماه دیگر


یک نماینده مجلس گفت: در جلسه اخیر رؤسای کمیسیون‌های مجلس درباره تفکیک وزارت راه و شهرسازی، عنوان شد که هنوز مدت زیادی از ادغام نگذشته ‌و بهتر است پنج ماه صبر کرد شاید بتوان از این ادغام نتایج مطلوب‌تری گرفت.

عزت‌الله یوسفیان ملا در مورد مباحث اخیر انتزاع وزارت راه و شهرسازی و پیگیری نمایندگان مجلس دراین‌باره، اظهار داشت: مشکلات ادغام این دو وزارتخانه مدتی پس از اجرا بروز یافته که این امر موجب شد نمایندگان مجلس به این نتیجه برسند که این دو وزارتخانه نباید با یکدیگر ادغام می‌شد.وی ادامه داد: به تازگی این بحث در جلسه رؤسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی مطرح و اعلام شد که هنوز به طور دقیق بررسی و آزمایش نشده که این انتزاع مناسب است یا خیر.

یوسفیان ملا تأکید کرد: همان طور که ادغام وزارت راه با مسکن اقدامی عجولانه و بدون تحقیقات و بررسی‌های کامل بود، موضوع انتزاع آنها نیز عجولانه مطرح‌شده و نیازمند بررسی است، بنابراین در این جلسه اعلام شد که نباید به این زودی‌ موضوع انتزاع را عملیاتی کرد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در برنامه پنج ساله اعلام شد باید وزارتخانه‌های مرتبط با یکدیگر ادغام شوند تا 17 وزارتخانه در دولت وجود داشته باشد، اما اشکال این حکم قانون برنامه این بود که بررسی نشد کدام وزارتخانه‌ها در یکدیگر ادغام شوند اما به هر حال این موضوع به دولت محول شده بود. یوسفیان ملا تصریح کرد: بخش مسکن واحدی ایستا است و ساخت‌وساز ساختمان در یک مکان خاص انجام می‌شود درحالی‌که حمل‌ونقل بخشی پویا و حرکت‌دار و در واقع دینامیک است.