رقابت باید سازنده باشد

شمار نشریه : 156

مدیرعامل شرکت بهینه‌ساز فن‌آور:

گروه تاسیسات: از جمله امکانات ضروری ساختمان‌های چند طبقه و مجتمع‌های بزرگ، نصب و راه‌اندازی آسانسور است که از اتصال و به هم پیوستن قطعات مختلف الکترونیکی و مکانیکی ایجاد می‌شود. صنعت آسانسور که پیوستگی ثابتی با ساخت و ساز دارد به دلیل جذابیت‌ها و قابلیت‌های فراوان، صنعتگران زیادی را به سوی خود کشانده است و این بازار پررونق پیوسته در حال گسترش می‌باشد. در ادامه با دیدگاه‌های مهندس مجتبی بختیاری، مدیرعامل شرکت بهینه‌ساز و تولید کننده پنل شاسی آسانسور، آشنا می‌شویم.

`پیام ساختمان: فعالیت خود را از چه سالی و چگونه شروع کردید؟

 کار ما تولید پنل شاسی آسانسور است که احضار و جابه‌جایی کابین آسانسور از این طریق انجام می‌شود. از سال 80 کار خود را شروع کردیم و از آنجا که دارای تخصص الکترونیک هستم و همچنین به واسطه تجربه قبلی پیشرفت خوبی داشتیم و علاوه بر تولید پنل شاسی آسانسور، در فکر نوآوری این محصول هستیم.

`پیام ساختمان: بازاریابی محصول تا اندازه برای شما اهمیت دارد؟

ما از روش‌های مختلف بازاریابی استفاده می‌کنیم. در همین راستا شرکت در نمایشگاه‌های مختلف صنعتی، ارتباط با رسانه‌های جمعی از جمله نشریات و حضور در دنیای مجازی، معرفی محصول را در دستور کار قرار دادیم.

`پیام ساختمان: وضعیت بازار چگونه است؟

بازار ما ارتباط تنگاتنگ و مستقیمی با صنعت ساخت و ساز دارد. ما به عنوان تولید کننده کالا را به شرکت‌های توزیع کننده و نصاب می‌دهیم تا از آنجا به دست مصرف کننده برسد. به طور کلی فعالیت بازار تقسیم شده است؛ ما تولید کننده هستیم بعد از ما توزیع کننده عمده است و بعد از آن نوبت به فروشگاه‌های کوچک می‌رسد تا از آنجا محصول نهایی به دست مشتریان و مصرف کنندگان آسانسور یعنی مالکان و پیمانکاران ساختمان‌ها برسد.

`پیام ساختمان: جایگاه آسانسور در ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

با توجه به میزان بالای ساخت و ساز در کشور هم اکنون بازار خوبی برای صنعت آسانسور وجود دارد. این کار باعث شده که صنعتگران و سرمایه‌گذاران زیادی در این بخش فعال شوند. به طور طبیعی اگر روی قطعه خاصی کار شود، کیفیت محصول افزایش می‌یابد و در کنار آن باید به رقابت سازنده در بازار اشاره کرد که برای پیشرفت و کیفیت کار بسیارمفید است. امیدواریم همکاران بتوانند محصولات بهتر و متنوع‌تر را مطابق با استانداردهای روز و سلایق مشتریان عرضه نمایند.