شورای پنجم با برنامه عمل کرده است

شمار نشریه : 162


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان گفت: شورای مرکزی نظام مهندسی در دوره پنجم با برنامه عمل کرده و توانسته است بحث مقررات ملی ساختمان را در استان‌ها احیا کند و نظارت بیشتری در استان‌ها داشته باشد.

علی حیدر عبدی پور، در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه یک انسجام و هماهنگی را در شورای مرکزی شاهد هستیم و عملکرد آن به گونه‌ای بوده است که سازمان‌های نظام مهندسی با همکاری شورای مرکزی درصدد رفع نقاط ضعف برآمده‌اند و امیدواریم در دوره ششم، استان‌ها مجری خوبی برای مقررات ملی ساختمان باشند.

وی ادامه داد:‌حساس‌ترین موضوعی که در سازمان‌های نظام مهندسی وجود دارد و امیدواریم در دوره ششم مرتفع شود، به‌روز کردن قوانین است چرا که حدود 18 سال از مقررات ملی ساختمان می‌گذرد و با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی و بالا رفتن انتظارات سطح جامعه از مجموعه‌ای به نام نظام مهندسی با بیش از 250 هزار عضو لازم است، اصلاحات لازم صورت گیرد. بنابراین با حضور آقای هاشمی که با مجلس شورای اسلامی در ارتباط است، انتظار داریم فکری به حال این مسئله کنند؛ ضمن اینکه امیدواریم اختیارات نظام مهندسی استان‌ها بیشتر شود.

عبدی پور گفت: ما در دوره حاضر بالاترین هماهنگی را با مسئولان وزارت راه و شهرسازی داشته‌ایم و شاهد سود متقابل دو نهاد بوده‌ایم و جا دارد همین جا از مسئولان این وزارتخانه تشکر کنم اما در رابطه با شهرداری‌ها می‌توانم عنوان کنم که هماهنگی این نهاد با نظام مهندسی از مدت‌ها قبل وجود نداشته است؛ ضمن اینکه ما تلاش کردیم مواردی که بین دو نهاد بر سر آنها اختلاف نظر وجود دارد، حل کنیم اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.