هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   162   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

حذف مجريان سنتي


رئيس نظام مهندسي ساختمان استان خراسان جنوبي گفت: عملكرد شوراي مركزي نظام مهندسي ساختمان در دوره پنجم بسيار مطلوب بوده چرا كه در طول اين دوره نظام مهندسي تقریباً جايگاه مدنظر خود را پيدا كرده است.

اسدالله جلال زاده در گفتگو با خبرنگار پيام ساختمان افزود: يكي از مهم‌ترین مشكلاتي كه استان خراسان جنوبي با آن مواجه است، وجود سازندگان سنتي در عرصه ساخت‌وساز مي‌باشد. اين در حالي است كه بر اساس قانون بايد مجريان، داراي پروانه اشتغال باشند اما به دليل اينكه هنوز اين قانون تبديل به يك فرهنگ نشده و نتوانسته است جاي خود را پيدا كند، مجريان سنتي زمينه را مناسب مي‌بينند. وي خاطرنشان كرد: استفاده از مجريان ذي‌صلاح در ساختمان‌هايي با زيربناي بالا در حال انجام است اما اميدواريم اين كار پسنديده هرچه سريع‌تر به متراژ‌هاي پايين‌تر هم تعميم پيدا كند تا كار دست افراد صاحب فن بيفتد.

جلال زاده افزود: از آنجا كه تعداد مهندسان عضو نظام مهندسي زياد و كارها كم است، براي اعضا رضايت را به همراه ندارد. با اين وجود ما به صورت نرم‌افزاري تقسيم كار را بين مهندسان ناظر انجام مي‌دهيم و سعي مي‌كنيم كه اين تقسيم كار هرچند اندك به صورت عادلانه باشد.

وی ادامه داد: انتخاب آقاي هاشمي به عنوان رئيس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي انتخاب بسيار شايسته‌اي بود چرا كه ايشان از بدنه اصلي نظام اجرايي كشور هستند و به طور قطع اين انتخاب منشاء‌ خير و بركت براي ارتقاي ساخت‌وساز در جامعه خواهد شد.