هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   156   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پرداخت تسهیلات 5/12 میلیونی مسکن روستایی از اردیبهشت

رئیس بنیاد مسکن از آغاز پرداخت تسهیلات 5/12 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی از اواخر فروردینماه جاری خبر داد و گفت:برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی در طول سالهای گذشته ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مردم پرداخت شده است.

تابش با اشاره به اینکه یک میلیون و 289 هزار واحد مسکونی نیز در طول سالهای گذشته تکمیل و به پایان رسیده است، گفت: در بخش بازسازی مسکن در روستاها در طول 8 سال گذشته 528 هزار واحد مسکونی با رعایت مقررات آئین نامه 2800 تکمیل و واگذار شده است. وی با بیان اینکه سهمیه اعطای تسهیلات مسکن روستایی نیز از سوی بانک مرکزی به بانکهای ابلاغ شده است، گفت: برای سال جاری مقرر شده تا وام 5/12 میلیون تومانی ساخت به 255 هزار و 400 واحد مسکونی با کارمزد 5 درصد پرداخت شود.وی ادامه داد: متقاضیان ساخت مسکن روستایی میتوانند از اول اردیبهشت ماه سال جاری با مراجعه به بانکهای عامل این تسهیلات را که کارمزد آن 5 درصد است، دریافت کنند.

رئیس بنیاد مسکن در پاسخ به این سؤال که آیا این تسهیلات ساخت اندک نیست، گفت: ما نیز قبول داریم که این میزان وام یک مقدار باید به نسبت سالهای قبل افزایش بیشتری پیدا کند ولی فعلاً این موضوع در برنامه نیست زيرا مسیری که در بانکها طی میشود یک مقدار دشوار است.به گفته وی، چنانچه سقف تسهیلات مسکن روستایی اضافه شود شامل حال افرادی که امسال کار ساخت را شروع کردهاند، خواهد شد.

تابش در پاسخ به سؤالی در خصوص برنامه دولت برای ساخت باغ ویلاها، گفت: مواردی که در خصوص ساخت باغ ویلاها و مهاجرت معکوس مربوط به بنیاد مسکن است به سازندگان مسکن تسهیلات اعطاء خواهد شد. وی افزود: اگر چنانچه فردي از اهالی روستاها قصد بازگشت به روستای خود را داشته باشد، میتواند در حاشیه روستا به ساخت مسکن با دریافت تسهیلات بانکی اقدام کند.