قیمت مسکن کاهش یافت

شمار نشریه : 162


سيد سجاد موسوي

برگزاری سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان مهم‌ترین رویدادی است که ظرف چند روز آینده، شرکت‌های فعال را درگیر می‌کند و به طور حتم می‌تواند دستاوردهای بسیار مهمی را به همراه داشته باشد. علاوه بر این اخیراً اخبار زیادی در رابطه با تفکیک وزارت راه و شهرسازی به گوش می‌رسد و ظاهراً نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ادغام این دو وزارتخانه و دستاوردهای آن راضی نیستند. این دو موضوع بسیار حائز اهمیت پیام ساختمان را بر آن داشت تا با عباس فلاحی باباجان، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفتگویی ترتیب دهد.

پیام ساختمان : در آستانه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان هستیم. برگزاری این نمایشگاه چه تأثیری بر کیفیت صنعت ساختمان خواهد گذاشت؟

صنعت ساختمان به واسطه پیشرفت روزانه علم، به سرعت دستخوش تغییر و تحول می‌شود و ما به عنوان کشوری که بخش ساختمان و مسکن آن اهمیت ویژه‌ای دارد، ناگزیر از به‌کارگیری آخرین یافته‌ها در جهت ارتقای کیفیت ساخت‌وساز هستیم و در این راه باید با ارتباط هرچه بیشتر، همگام با تحولات جهانی حرکت کنیم.

پیام ساختمان :شرکت‌کنندگانی از 19 کشور جهان در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند، به عنوان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی فکر می‌کنید حضور آنها چقدر می‌تواند در صنعت ساختمان موثر باشد؟

بدون شک کشورهای دیگر به ویژه کشورهای توسعه‌یافته دارای تجارب ارزنده‌ای در صنعت ساختمان هستند و برگزاری نمایشگاه بهترین فرصت برای تبادل اطلاعات با این کشورهاست. ضمن اینکه نمایشگاه در حوزه تجارت و مبادله شرکت‌های داخلی بسیار موثر خواهد بود. معتقدم؛ دولت باید زمینه این تعامل و قوی‌تر شدن بخش خصوصی را فراهم کند.

پیام ساختمان :شعار نمایشگاه امسال «زیبایی، امنیت و آسایش در ساختمان ایرانی» است و به نوعی می‌توان استحکام سازه‌ای و همچنین احیای معماری ایرانی- اسلامی را در این شعار دید. فکر می‌کنید دستیابی به اهداف این شعار چگونه ممکن است؟

سابقه تاریخی ایران در زمینه ساختمان بسیار چشمگیر بوده و می‌توان به آن افتخار کرد اما متأسفانه این شکوه و عظمت معماری گذشته ما در حال حاضر رو به فروپاشی است و شاهد این هویت نیستیم و ما وظیفه داریم این معماری را احیا کنیم.با انتخاب آقای هاشمی به عنوان ریاست کمیسیون عمران که فردی کارآمد و متخصص است، امیدواریم بررسی و رسیدگی به این مهم و همچنین شناسنامه‌دار شدن بخش مسکن تسریع شود. ضمن اینکه نباید از مبحث گودبرداری‌های غیراصولی که متأسفانه هر ساله شاهد تلفات جانبی زیادی در این زمینه هستیم، به سادگی گذشت و مطمئن باشید مجلس هم به دنبال تحقق این شعار خواهد بود. همچنین تفکرات منفعت‌طلبانه‌ای در ساخت و سازها وجود دارد و عده‌ای می‌خواهند از بی‌برنامگی استفاده‌های کلان ببرند که امیدوارم با تعامل اصناف، انجمن‌ها و بخش خصوصی مشکلات مرتفع شود.

پیام ساختمان :این روزها اخبار زیادی در رابطه با تفکیک وزارت راه از شهرسازی شنیده می‌شود، فکر می‌کنید این طرح تا چه اندازه عملی است؟

اعتقاددارم؛ زمانی برای آزمون و خطا نداریم و مجبوریم برای سروسامان دادن اوضاع این تفکیک را انجام دهیم. وزارت راه و شهرسازی یک وزارتخانه بسیار عریض و طویلی شد که اداره کردن آن با مشکل مواجه است. به عنوان مثال مسکن مهر یک محک خوب برای وزارت راه و شهرسازی بود. این بخش نیازمند یک متصدی متخصص که وقت زیادی را به آن اختصاص دهد، بود اما به دلیل اینکه وزارتخانه نتوانست به دلیل مشغله زیاد توجه لازم را به این بخش داشته باشد، مشکلات فراوانی بروز کرد. از طرف دیگر بخش راه هم نیازمند صرف زمان و ایجاد ساز و کارهای جدید است و آمار بالای تصادفات جاده‌ای تا حد زیادی به مشکلات این بخش مربوط می‌شود. اعتقاددارم چنانچه بخش راه و ترابری از مسکن و شهرسازی جدا شود به مراتب نتایج بهتری حاصل می‌شود.

پیام ساختمان :فکر می‌کنید این طرح در مجلس شورای اسلامی رأی لازم را بتواند کسب کند؟

عده‌ای فکر می‌کنند این کار انجام نمی‌شود اما بنده بدون تعارف می‌گویم که این جسارت و تلاش در مجلس نهم وجود دارد. تا کی می‌توانیم با گماردن چند پلیس در جاده امنیت ایجاد کنیم و تا کی باید ساخت و سازهای ما در مناطق روستایی با وقوع یک زلزله نه چندان بزرگ تلفات جانی به بار بیاورند؟در یکی از روستاهای شمال غرب آذربایجان شرقی در اثر وقوع زلزله تمام ساختمان‌ها بر روی سر ساکنان آوار شده بود و تنها یک نفر که در مدرسه روستا ساکن بود، جان سالم به در برد. چه اشکالی دارد پولی که دولت پس از وقوع زلزله هزینه می‌کند، در مرحله پیشگیری هزینه شود! باور کنید زمانی که ما می‌خواهیم نامه‌ای برای وزارت راه و شهرسازی بنویسیم( به دلیل عریض و طویل بودن آن) با مشکل مواجه می‌شویم.

با توجه به اینکه یکی از اهداف ادغام وزارت راه و ترابری با مسکن و شهرسازی کم کردن تعداد وزارتخانه‌ها بود، آیا تفکیک مجدد این وزارتخانه‌ها منافاتی با قانون ندارد؟

مشکلی به وجود نمی‌آید و چنانچه در این رابطه هم ایراداتی وجود داشته باشد، می‌توان وزارت راه و شهرسازی را در قالب چند سازمان تفکیک کرد و الزامی ندارد که حتماً به دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی تفکیک شود.

قوانینی که وضع می‌شود در جهت پیشبرد منافع ملی است و وقتی این ادغام دستاوردهای مطلوبی برای کشور به همراه ندارد و باعث بروز خسارت می‌شود، باید تدابیری اندیشیده شود. نمی‌شود حجم کارها را به یک نفر واگذار کنیم و آن یک نفر 20 معاون برای پیشبرد کارها انتخاب کند. وزیر با وضعیت فعلی نمی‌تواند کارها را کنترل کند و در بهترین حالت و صرف وقت فراوان می‌تواند با معاونان جلسه برگزار کند. وزیر باید از نزدیک در جریان اجرای پروژه باشد و خودش مشکلات را لمس کند اما با وضعیت موجود هیچ وزیری زمان لازم برای نظارت بر حوزه وسیع راه و شهرسازی ندارد و در هر بخشی که نظارت نباشد، پیشرفت‌ها به کندی صورت می‌گیرد. در دولت آینده هم وزراء باید متخصص باشند تا به تبع آن معاونان و مدیران کل متخصص انتخاب کنند. در شرایط حاضر ما وقتی برای آزمون و خطا نداریم و باید تمامی مسئولان دقت نظر ویژه‌ای داشته باشند.

پیام ساختمان :در رابطه با کنترل بازار مسکن، کمیسیون عمران چه اقداماتی در آینده می‌تواند انجام دهد؟

ما پیشنهاداتی برای کنترل بازار مسکن داشته‌ایم که از جمله آنها می‌توان به نظارت دولت، تسهیلات بانکی و کنترل قیمت مصالح ساختمانی اشاره کرد. بخش مسکن حساسیت ویژه‌ای دارد به گونه‌ای که اگر دولت یک روز از نظارت بخش مسکن غافل شود، با توجه به سرمایه‌های عظیم و افراد دندان تیز کرده در این بخش، ضربه بزرگی به بخش مسکن وارد می‌شود. نظارت دولت اصل اول است و مجلس حساسیت خاصی برای این مسئله دارد. تعداد واحدهای مسکونی در کشور بیشتر از تعداد خانوارهاست اما با مشکلات عدیده‌ای مواجهیم، بنابراین دولت نظارت خوبی در این رابطه نداشته و مجلس به طور حتم این نظارت را از دولت مطالبه می‌کند.

پیام ساختمان :فکر می‌کنید حضور دکتر روحانی چقدر می‌تواند به حل مشکلات بخش مسکن کمک کند؟

من به آینده بازار مسکن بسیار خوش‌بین هستم. قیمت مسکن در حال حاضر نسبت به قبل از انتخابات حدود 6 درصد کاهش یافته و امیدواریم که این روند ادامه پیدا کند زیرا این بخش نیز از عوامل سیاسی تأثیر می‌گیرد.