هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   162   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اصفهان رکوددار تولید مسکن


رییس راه‌ و شهرسازی اصفهان گفت: افتتاح 30 هزار واحد مسکونی در سال گذشته و 6 هزار در سال جاری اصفهان را دارنده بالاترین آمار کشوری و استانی در تولید مسکن کرده است.

محمود محمودزاده با بیان اینکه در بخش راه‌ها دولت با تامین زیرساخت‌ها روبه‌رو است، اظهار داشت: در این بخش حدود 42 پروژه در زمینه راهسازی که حدود 620 کیلومتر راه و 13 تقاطع و پل که در غالب ساماندهی، بهسازی و ساخت مسیر‌های جدید است در سال گذشته و دو ماه اول سال جاری جمع‌بندی شده و به بخش بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز پروژه‌هایی که از قبل وجود داشته و تحقق نیافته به نتیجه خواهد رسید، از 42 پروژه مذکور تنها سه پروژه آن به بهره‌برداری رسیده است که ظرف سه ماه آینده بقیه نیز افتتاح و به بهره‌برداری رسمی می‌رسند.

رئیس راه ‌و شهرسازی اصفهان در ارتباط با مسکن مهر عنوان کرد: سال گذشته تا پایان آبان ماه بیش از 30هزار واحد مسکونی و در اردیبهشت ماه امسال حدود 6هزار واحد مسکونی افتتاح شده که این آمار بالاترین آمار کشوری و استانی است و سهم ویژه‌ای را در بخش تولید مسکن اقشار مختلف جامعه را داشته‌ایم.

این مسئول تصریح کرد: چندین پروژه عمومی با عنوان پروژه‌های بیمارستانی از جمله پروژه‌های 60 تختخوابه خمینی‌شهر، 60 تختخوابه کلیشاد، 24 تختخوابه چادگان، 24 تختخوابه دهاقان، 10 تختخوابه دولت‌آباد، 10 تختخوابه درچه، 10تختخوابه گلدشت و 10 تختخوابه قهدریجان است که بعضی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده و بعضی نیز در مراحل نهایی و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمودزاده با اشاره به اینکه راه یک بستر توسعه است و هر گونه توسعه‌ای بستر اولیه آن راه است ،گفت: در بخش راه و مسکن در هشت سال گذشته آمار قابل ملاحظه‌ای از لحاظ کیفی و لحاظ کمی کار شده و دولت آینده نیز باید توجه ویژه‌ای به تشکیل شبکه‌های آزادراهی و بزرگراهی کشور و استان داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان اصفهان به لحاظ موقعیت قرارگیری در مرکز ایران قرار دارد و با هشت استان کشور همجوار است باید توجه ویژه‌ای به شبکه راه‌های آن شود.

رئیس راه ‌و شهرسازی اصفهان حمل‌ و نقل ریلی را به عنوان یک نوع حمل‌ و نقل سریع و مطمئن نسبت به سایر شیوه‌ها دانست و گفت: حمل ‌و نقل ریلی از موضوعات مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد و باید توجه اساسی و رویکرد ویژه‌ای نسبت به آن داشته باشیم.

وی اذعان داشت: در بحث مسکن نیز براساس آمار و اطلاعاتی که تهیه شده است تا سال 94 نیاز مسکن مردم به اوج خود می‌رسد و سالانه باید تعداد قابل ملاحظه‌ای مسکن تولید شود تا بتواند پاسخگوی نیاز و تقاضای چند سال آینده باشد که بر همین اساس دولت باید برنامه‌ریزی جامع و کاملی داشته باشد تا مسکن مناسب برای اقشار مختلف جامعه فراهم شود.