هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   162   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ادغام وزارت مسكن و راه موفق نبود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص طرح جداسازی وزارت راه و شهرسازی از یکدیگر با بیان اینکه اهداف مورد نظر ادغام این وزارتخانه‌ها محقق نشده است، تاکید کرد: کوچک سازی و کاهش حجم دولت که در ادغام‌ها مدنظر بود در این ادغام صورت نگرفت و کاهش حجم تنها به تغییر وزیر و حذف یک معاون پارلمانی محدود شده است.

ایرج ندیمی افزود: ادغام وزارتخانه‌های راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی به دلایل مختلف جواب نداده است و نخستین دلیل این مسئله این بوده که تنها دو مسئول یعنی معاون پارلمانی و وزیر تغییر کرده و از اساس کوچک سازی مد نظر در خصوص ادغام رخ نداده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به لحاظ تراکم مسئولیت‌ها و وظایفی که به وزیر و مسئولان ارشد داده شده در عمل برخی از مسئولیت‌ها فدای برخی دیگر از مسئولیت‌ها شده به طور مثال موضوع راه تحت تاثیر مسکن قرار گرفته و در راه نیز راه روستایی و راه ریلی فراموش شده است. با توجه به کار بسیاری مهمی که وزارت راه و شهرسازی در دو حوزه بسیار مهم داشته اند، صرفا مهندس راه بودن کافی نیست.

ندیمی با بيان اينكه این طرح با قید یک فوریت و 70 امضا آماده ارائه در مجلس است تصریح کرد: در حال حاضر اگر جلسات شورای عالی شهرسازی و خروجی های آن بررسی شود، به اندازه گذشته نیست چرا که وزیر فعلی درگیر اموری مثل مسکن مهر است و بسیاری از روابط بین شهرداری‌ها و شوراها با شورای عالی شهرسازی مدیریت نمی‌شود.