هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   163   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

طراحی آشپزخانه به منظور کاهش وزن


طراحی آشپزخانه به منظور کاهش وزن

خاطره معبودی:برای رسیدن به وزن مطلوب می توان تغییرات زیادی در زندگی مان ایجاد کنیم. به همین منظور در دکوراسیون آشپزخانه خود به مد و سبک توجه نکنید.در اولین فرصت برای شروع یک برنامه غذایی و کاهش وزن به تغییرات دکوراسیون آشپزخانه اقدام کنید.با روشن نمودن رنگ های محیط می توانید یک تغییر ایجاد کرده و اشتهای خود را تحت کنترل درآورید و با گام های کوچک به فواید فراوانی دست پیدا کنید.

وسایل مورد نیاز:

-آیینه

-ظرف میوه

-موزیک ملایم و رمانتیک

برای رنگ آمیزی دیوار آشپزخانه تان استفاده از تنوع رنگ آبی را فراموش نکنید. تحقیقات نشان داده که آبی نیلی اشتها را کور می کند. احتمالاً رنگ های نیلی آبی یافت شده در طبیعت یکی از عوامل موثری است که از زهرآلود بودن گلها و میوه ها جلوگیری می کند.دیوارهای آشپزخانه خود را به رنگ آبی درآورده و یا از سینی ، ظرف و دستمال سفره های آبی استفاده نمایید. استفاده از گروه های رنگ های قرمز ، زرد و نارنجی در آشپزخانه خود پرهیز کنید. این رنگها با تحریک کردن سیستم عصب به باز شدن اشتهای شما کمک می کند.بنابراین استفاده از پوسترهای مربوط به زنجیره های فست فود و رنگ قرمز در دکوراسیون مناسب نیستند.سعی کنید از فنجان ها ، پرده ها ، تابلوها و تشک های صندلی سبز رنگ استفاده کنید. رنگ سبز آرامش بخش بوده و تعادل را برقرار می کند.در آشپزخانه از گلدان های زیادی که حاوی گل و گیاه باشند قرار دهید.شرکت هایی که محصولات غذایی سالم ارائه می دهند در بسته بندی هایشان بیشتر از رنگ سبز استفاده می کنند.

تنوع وسایل:

آشپزخانه خود را روشن نگه دارید .از نظر روانشناسی خوردن غذا در روشنایی، توجه شما به مقدار غذایی که می خورید جلب می کند و احتمال عدم کنترل در مقدار غذا را کمتر می کند.

به دیوارهای آشپزخانه تان آیینه نصب نمایید؛ این کار موجب می شود که آشپزخانه تان نورانی تر شده و هم اینکه اندام خودتان را همیشه در آیینه مشاهده کرده و این کار به شما کمک می کند برای مقابله از خوردن زیاد خودداری کنید.

برای حفظ سلامتی خود روی میز آشپزخانه ظرف بزرگ میوه قرار داده و سعی کنید همیشه پر از میوه باشد. هنگام خوردن غذا موزیک ملایم که از طریق CD یا ضبط پخش شود گوش دهید. صدای موزیک روحیه آدمی را تغییر می دهد و به کاهش افسردگی و تسکین درد کمک می کند. موزیک کلاسیک از بهترین موزیک هایی است که توصیه می شود.