بهره‌برداری از زیرگذر چهارراه ولیعصر(عج) تا آخر تابستان

شمار نشریه : 163


درحالی‌که پروژه زیرگذر چهارراه ولیعصر (عج) حداقل 6 ماه تأخیر در بهره‌برداری دارد،مسئولان اجرایی این پروژه اعلام کرده‌اند که زمان افتتاح بخش زیرگذر و نه تمام پروژه پایان تابستان خواهد بود.

سید رامین حسین نژاد، معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 6 ضمن اشاره به انجام 90 درصدی این پروژه گفت: در حال حاضر بحث اجرایی این پروژه در مرحله نازک‌کاری و تأسیسات است و آخر شهریورماه به بهره‌برداری می‌رسد.این مقام اجرایی اعلام کرد که عمده کار پروژه شامل سازه اصلی و قسمت بتنی به اتمام رسیده و اکنون بخش نازک‌کاری و تأسیسات در حال انجام است.

وی افزود: این پروژه چند فاز دارد، یک فاز مجتمع چند طبقه‌ای است که در یکی از ورودی‌ها قرار دارد. فاز دیگر ورودی است که با اضافه شدن 120 متر تونل به خط 4 مترو متصل می‌شود که ممکن است این دو فاز طی چهار یا پنج ماه آینده تکمیل شوند، اما پروژه زیرگذر در انتهای شهریورماه به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین نژاد دلیل تأخیر را گسترش پروژه اعلام کرد و گفت: در ابتدا پروژه‌ای ساده پیش‌بینی شده بود اما مجتمع چند طبقه و اتصال به خط 4 مترو برای ورودی‌ها بعداً به پروژه اضافه شد و همین موارد زمان کل پروژه را طولانی‌تر کرد. وی اظهار امیدواری کرد؛ پله‌برقی‌های این پروژه که در حال بارگیری است بدون هیچ مشکل گمرکی در همین روزها وارد کشور شود.

سلیمانی ، شهردار منطقه شش تهران در اواخر سال گذشته اعلام کرده بود که کارهای سازه‌ای زیرگذر چهارراه ولیعصر (عج) تا نیمه فروردین به پایان می‌رسد، اما برای بهره‌برداری از آن، به پله‌برقی نیاز داریم و به دلیل مشکلات ارزی، زودتر از پایان فروردین به دستمان نمی‌رسد.سلیمانی در آن زمان هیچ اشاره‌ای به تغییر در اجرای پروژه نکرده بود.