هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   163   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اهدای‌ تندیس برترین رسانه به پیام ساختمان


به گزارش خبرنگار پیام ساختمان یکصد و شصت و پنجمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان روز جمعه چهاردهم تیرماه سال جاری از ساعت 22 تا 24 در جزیره کیش و در آستانه اجلاس شانزدهم هیئت عمومی نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.

در این جلسه رئیس کمیته برگزاری اجلاس هیئت عمومی گزارش کاملی از روند برگزاری اجلاس شانزدهم در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه پانزدهم تا هفدهم تیرماه سال جاری در کیش ارائه کرد. همچنین در این جلسه بحث و تبادل‌نظر پیرامون اجلاس هیئت عمومی توسط اعضای شورای مرکزی بعد از استماع سخنان پیش از دستور و سخنان رئیس شورای مرکزی انجام شد.

اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و دو تن از معاونان وی، مهندس صومعلو و مهندس شاهرخی و 650 عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در کیش آغاز شد. مطابق معمول، مراسم با تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز و سپس وزیر راه و شهرسازی توسط مجری مراسم، جهت سخنرانی افتتاحیه به پشت تریبون دعوت شد.

علی نیکزاد در سخنرانی خود در مراسم افتتاح، شانزدهمين اجلاس هیئت عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان در جزيره کيش را به مثابه فرصتي براي بازنگري در فرايندها و عملکردها دانست و از اعضای سازمان نظام مهندسی کشور خواست به معماری اصیل اسلامی - ایرانی در کشور بیشتر توجه کنند و بر تمامی مقررات ساختمان نظارت دقیق داشته باشند.مهندس نیکزاد گفت: امروز جایگاه مهندسان به سطح بالا و اعلايي رسيده است.

اگر چه زمان مراسم افتتاحیه شانزدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان با سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان تداخل پیدا کرد با این وجود ماه‌ها قبل طبق تفاهم‌نامه با شورای سازمان نظام مهندسی ساختمان دو شماره اخیر پیام ساختمان به شکل ویژه‌ای در قالب پرونده‌های اختصاصی اقدام به مصاحبه‌هایی با اعضای هیئت‌مدیره بیش از 20 سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان‌ها نمود که توزیع 800 نسخه از این ویژه‌نامه‌ها در کیش بین مهندسین سبب شد تا همگی از اخبار و نظرات یکدیگر باخبر شوند.باعث افتخار است که شاهد بودیم انتشار این ویژه‌نامه‌ها با استقبال بی‌نظیر مهندسین مواجه شد و امیدواریم نشریه پیام ساختمان منعکس‌کننده صدای مهندسین به آحاد جامعه و نهادهای دخیل باشد.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان کشور در تهران

نشریه پیام ساختمان مطابق روال سال‌های پیش، به عنوان حامی رسانه‌ای سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، کشور در تهران اقدام به انتشار چهار روزنامه به سه زبان فارسی،عربی و انگلیسی و به صورت ویژه نمود.برای این منظور در قلب نمایشگاه بین‌المللی تهران، جنب ساختمان میلاد، بزرگ‌ترین غرفه پیام ساختمان به ستاد خبری اختصاص یافت و در طی چهار روز برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان، اکثر مقامات و شخصیت‌هایی که برای بازدید از نمایشگاه می‌آمدند، سری هم به ستاد خبری نمایشگاه زدند با حضور در نشستی خبری، دیدگاه‌ها و توقعات خود و میزان برآورده شدن انتظاراتشان از نمایشگاه صنعت ساختمان امسال را رسانه‌ای کنند.

توزیع گسترده82هزارنسخه نشریه در نمایشگاه

گردآوری مطالب، تنظیم، چاپ و توزیع ویژه‌نامه‌های روزانه (یا همان روزنامه) به سه زبان، که متناسب با ابعاد نمایشگاه بزرگ صنعت ساختمان کشور باشد، البته الزامات خود را دارد و اولین آن داشتن تیم تحریریه‌ای قوی و کارآمد است. از آنجا که در بین معدود نشریات صنعت ساختمان، قوی‌ترین تیم تحریریه در دفتر دو هفته پیام ساختمان مستقر است، طی چهار روزی که نمایشگاه صنعت ساختمان برپا بود، همه غرفه داران و بازدیدکنندگان نمایشگاه می‌توانستند هر روز صبح، یک نسخه از ویژه‌نامه روزانه و سه زبانه نمایشگاه را از ستاد خبری یا سایر غرفه‌های پیام ساختمان تهیه کنند و در جریان وقایع روز و اخبار نمایشگاه و بازدید مسئولان قرار گیرند. پیام ساختمان در 5 غرفه واقع در نمایشگاه اقدام به توزیع 82 هزار نسخه نشریه (روزنامه ودوهفته نامه پیام ساختمان) به صورت رایگان و هدفمند بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمود.

حضور مقامات در ستاد خبری پیام ساختمان

از حدود یک ماه قبل از آغاز به کار نمایشگاه، واحد روابط عمومی پیام ساختمان دست به کار تهیه فهرستی از مقامات و مسئولان شد تا آنها را برای بازدید از بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت ساختمان کشور دعوت کند. نتیجه همه این کارها، حضور تعداد زیادی از مقامات و مسئولان بود که به نمایشگاه صنعت ساختمان آمدند و با این کار، هم در جریان چندوچون نمایشگاه و میزان پیشرفت‌های صنعت ساختمان کشور قرار گرفتند و هم با غرفه داران و بازدیدکنندگان به شکل رو در رو و بی‌واسطه گفتگو کرده و از مسائل و مشکلات فعالان این صنعت مهم و اثرگذار کشور مطلع شدند. حضور در غرفه پیام ساختمان و شرکت در نشست خبری هم به نوعی تکمیل‌کننده بازدیدها بود، چون در این نشست‌ها مقامات تلقی خودشان از نمایشگاه و کم و کاستی‌ها و همچنین نقاط قوت آن را برای ارباب جراید بیان می‌کردند.

از جمله مقامات و مسئولانی که به ترتیب گفته‌شده در نمایشگاه و ستاد خبری پیام ساختمان حضور یافتند، می‌توان از سید مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس، علی‌اکبر آقایی نایب‌رئیس اول کمیسیون عمران مجلس، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، فاطمی عقدا معاون وزیر و رئیس مرکز تحقیقات مسکن، تقی رضایی معاون اجرایی سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی، مازیار حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، مجید کیان پور، معاون وزیر راه و شهرسازی، حسین حاجی،مدیر روابط عمومی خانه صنعت و معدن، بلغاری معاون سازمان استاندارد، تندگویان، عضو شورای شهر تهران، دکتر اسلامی تبار مدیرکل بازرسی وزارت راه و شهرسازی، محمود حسینی دبیر انجمن مهندسان راه و ساختمان، حسین فروتن مهر، رئیس انجمن تولیدکنندگان بتن آماده، مصطفی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک، ایرج رهبر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن، ابوالفضل علی‌آبادی رئیس انجمن پیمانکاران ساختمانی و تأسیساتی، یوسفی، دبیر کمیته ساختمان انجمن پیمانکاران، آملی مدیرکل نمایشگاه‌های داخلی شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی، نصرالله زاده مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی، حریری ریاست کمیسیون واردات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، صدر زاده مدیرکل روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، اقبال شاکری عضو شورای شهر تهران و ... نام برد.

حضور گروهی انبوه اسازان و پیمانکاران در ستاد خبری

چیزی که در نمایشگاه بسیار متفاوت و مفید به نظر می‌رسید ، حجم انبوهی از انجمن‌ها و تشکل‌هایی بود که به صورت گروهی با اعضایشان از نمایشگاه سیزدهم بازدید کردند. ما کوشیدم با حضور در ستاد خبری پیام ساختمان به صورت گروهی از انجمن‌های مهم و فعال صنعت ساختمان دعوت کنیم تا از یک سو مشکلات و اهداف آنها را در نمایشگاه رسانه‌ای کنیم و از طرف دیگر توانسته باشیم به صورت کاملاً هدفمند انبوه زیادی از بازار هدف شرکت‌کنندگان در نمایشگاه را در بازدید گروهی تأمین نماییم. در این خصوص می‌توان از اعضای انجمن انبوه‌سازان، انجمن پیمانکاران، انجمن بتن آماده، انجمن راه و ساختمان، انجمن راه ایران، تولیدکنندگان و صنعتی سازی ایران و سایر گروه‌ها نام برد که گاه تعداد هیئت‌های بازدیدهای گروهی به بیش از 100 نفر می‌رسید.

معرفی پیام ساختمان به عنوان برترین رسانه در نمایشگاه

در پایان روز چهارم در مراسم اختتامیه و در مراسم تقدیر از شرکت‌کنندگان که با حضور مقاماتی از جمله: غضنفری،وزیر صنعت،معدن و تجارت ، صافدل ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، پاک بین ،دبیر کل اتاق تعاون مرکزی کشور، اکبرپور،مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی ج .ا .ایران، فاطمی عقدا، معاون وزیر راه و شهرسازی و ریاست مرکز تحقیقات مسکن، حسینی، معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، عظیمی،مدیرعامل بانک توسعه تعاون و کریمی،ریاست بیمه مرکزی به همراه مقامات دیگر برگزار شد، نشریه پیام ساختمان در حوزه رسانه‌ها به عنوان برترین نشریه سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شناخته و معرفی شد و لوح زرین برترین رسانه را از دست غضنفری،وزیر صنعت،معدن و تجارت دریافت نمود.