نمايشگاه می‌توانست بهتر از اين برگزار شود

شمار نشریه : 163


گروه بازار ساختمان: در روز سوم برگزاري سيزدهمين نمايشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان تهران امیر حسین حسين حاجي، مدير روابط عمومي خانه صنعت، معدن و تجارت ايران از ستاد خبري پيام ساختمان ديدار كرد. در ابتداي اين ديدار مديرعامل نشریه پيام ساختمان ضمن خوشامدگویی ، فعالیت‌های ایشان در خانه صنعت، معدن و تجارت را ارزشمند دانست.

حسين حاجي، نيز با تاكيد بر اينكه نمايشگاه امسال می‌توانست بهتر از اين برگزار شود تاكيد كرد: نمایشگاه‌های بین‌المللی بايد ديد بهتري نسبت به رسانه‌های تخصصي داشته باشند درحالی‌که به رسانه‌ها ، هم به عنوان مشارکت‌کننده و هم به عنوان خدمات دهنده نگاه کرده‌اند، حال آنكه می‌توانست بهتر از اين باشد، همانگونه که در سال‌های قبل نيز، این‌چنین بود.

وي ادامه داد: امسال اکثر شرکت‌ها و کارخانه‌های مشارکت‌کننده نیز همانند سال‌های قبل، صرفاً با دید جذب مشتری در نمایشگاه شرکت کرده بودند و در این راستا سعی در ربودن گوی سبقت از یکدیگر را داشتند، درحالی‌که بهتر بود این نگاه را نیز در ارائه خدمات و محصولات خود در نظر می‌گرفتند . زیرا با توجه به تحریم‌های بین‌المللی ،شرکت‌های تولیدکننده باید بتوانند به عنوان بازوی توانمند تولید خود را نشان دهند ، ضمن اینکه ارائه خدمت نیز نباید صرفاً یک طرفه باشد و تمام توقعات را فقط از تولیدکنندگان داشته باشیم. شایسته بود که دولت محترم نیز جهت حمایت از تولیدکنندگان، خود نیز همانند غرفه داران، محلی برای دریافت پیشنهادها ،انتقادها و مشکلات تولیدکنندگان در نظر می‌گرفت تا با حضور دولتمردان، ازجمله نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق تعاون، می‌توانستند در ارتباطی خارج از پروسه‌های اداری و از نزدیک شاهد توانمندی‌ها و همچنین مشکلات بخش صنعت باشند تا در جهت رفع آن اقدام نمایند.

مدير روابط عمومي خانه صنعت، معدن و تجارت ايران اظهار داشت: با توجه به حجم زیاد بازدیدکنندگان و شلوغی بیش از حد، غرفه‌های تولیدی امکان بهره‌برداری کمی برای مراجعه‌کنندگان تخصصی وجود دارد و از آنجا که این نمایشگاه تخصصی می‌باشد، از اين رو در جهت معرفی بهتر خدمات و محصولات مشارکت‌کنندگان شایسته‌تر بود یک روز صرفاً جهت بازدیدکنندگان انبوه‌ساز، پیمانکاران یا میهمانان تخصصی اختصاص می‌یافت تا بتوانند با فرصت بیشتری با غرفه داران صحبت نمایند.