پیام ساختمان بازوی توانمند اطلاع‌رسانی اتاق تعاون است

شمار نشریه : 162


وقتی در بین مراجعان آخرین روزهای ثبت‌نام و جانمایی نمایشگاه چرخی زدم و با چند نفر از آنها صحبت کردم، نوبت رسید به کسی که بتواند در خصوص وضعیت ثبت‌نام از روز اول تا آخر و همچنین نحوه جانمایی ها و مشکلات آن پاسخگو باشد. برای این کار چه کسی بهتر از مدیر فنی نمایشگاه صنعت ساختمان که خودش همه‌روزه در آنجا حضور دارد و حتی خودش پیگیر حل مشکلات آخرین افراد و شرکت‌هاست. خوشبختانه مهندس رنجبر پیام ساختمان را می‌شناسد و علیرغم شلوغی سرش، با خوش‌رویی گفتگو را می‌پذیرد.

پیام ساختمان:لطفاً گزارش مختصری در خصوص نحوه ثبت‌نام و انجام کارهای اداری از روز اول تا روز افتتاح نمایشگاه بفرمایید.

ما از دی ماه سال قبل شروع به ثبت‌نام اینترنتی کردیم و تا اواخر بهمن‌ماه بسیاری از شرکت‌ها موفق به ثبت‌نام شدند، ولی از اسفندماه به بعد به علت کمبود جا، شرکت‌ها به شکل «رزرو و ذخیره» ثبت‌نام می‌شدند. متأسفانه تعدادی از شرکت‌ها در موعد مقرر موفق به ثبت‌نام نشدند و چون بعضی از آنها، شرکت‌های خوب و معروفی بودند و ما هم قصد داشتیم که نمایشگاه به شکل "برندیک" برگزار شود و در آن برندهای معتبر حضور داشته باشند و همچنین نمی‌خواستیم هیچ شرکتی از حضور و مشارکت در نمایشگاه بازبماند، به خاطر همین فهرستی از شرکت‌هایی که فضای زیادی داشتند، تهیه و متراژهای آنها را کم کردیم تا جا برای مشارکت بقیه هم باشد. بعد هم جانمایی را شروع کردیم. امسال جانمایی ها بر اساس گروه کالایی و اعتبار مشارکت‌کننده‌ها انجام گرفت. بعد از آن نقشه‌های جانمایی روی سایت نمایشگاه رفت و برای مشارکت‌کنندگان پلان و فاکتور صادر شد که باید مبالغ فاکتورها را واریز و فیش‌ها را در سایت ثبت می‌کردند و اصل فیش را هم باید به شکل حضوری به بخش مالی اتاق تعاون تحویل می‌دادند. بعد هم سالن‌ها را برای غرفه سازی تحویل غرفه داران دادیم. در مجموع به نظرم ثبت‌نام، جانمایی و سایر کارها خوب انجام شد و رضایت‌بخش بوده است.

پیام ساختمان:تعداد معدودی گلایه می‌کردند که به علت ترافیک سایت موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، برای اینها چه کردید؟

ما این افراد را در سیستم رزرو ثبت کرده بودیم و وقتی معدود شرکت‌هایی از حضور در نمایشگاه انصراف می‌دادند آنها را حذف و مشارکت‌کنندگان رزروی را جایگزین می‌کردیم. ترافیک سایت هم به نظرم باید خیلی کم باشد چون زمان ثبت‌نام در دی و بهمن‌ماه سال قبل بود. اگر مثلاً در زمان انتخابات ریاست جمهوری بود، این حرف پذیرفته بود که به هر حال فعالیت مردم در اینترنت بیشتر بود و سایت ها دچار ترافیک می‌شدند، ولی در زمستان پارسال خیلی ترافیک نداشتیم. ضمن اینکه حدود دو ماه هم فرصت داشتند؛ ولی به هر حال ما دوست داریم این افراد و شرکت‌ها حضورداشته باشند و تا حدی که در توان مان بوده، کمک شان کرده‌ایم.

پیام ساختمان:برای ثبت‌نام و جانمایی نمایشگاه سال آینده چه برنامه‌ای دارید؟

اگر عمری بود که انشاالله سال آینده در خدمت دوستان باشیم، سیستم ثبت‌نام و جانمایی کاملاً اینترنتی خواهد بود و به صورت دستی ثبت‌نام نخواهد شد. یعنی خود سیستم رایانه‌ای ثبت‌نام و جانمایی را بر اساس گروه‌های کالایی که از الآن مشخص و تفکیک‌شده، انجام می‌دهد. ما قصد داشتیم سال قبل این کار را انجام دهیم که به علت یک سری معضلات نظیر اشکال سایت، کارها آنطوری که برای ما قابل‌قبول باشد انجام نمی‌شد. لذا امسال تصمیم داریم بعد از اتمام نمایشگاه سیزدهم این موضوع را اجرایی کنیم. به خاطر همین از بهمن یا اسفندماه سایت را برای ثبت‌نام باز می‌کنیم تا انشاالله ثبت‌نام کنند و واریزهایشان را انجام دهند که تا بعد از عید تمام کارها انجام شده باشد و دغدغه هیچ چیزی را نداشته باشیم.

پیام ساختمان:و حرف آخر؟

من از مدیران و کارکنان نشریه پیام ساختمان تشکر می‌کنم که سال گذشته و امسال به عنوان بازوی توانمند اتاق تعاون در بخش اطلاع‌رسانی فعال هستند و بدون شک ما و همه مشارکت‌کنندگان بر این امر واقف هستیم.