هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   229   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نقد منصفانه ، پاسخ مسئولانه

کدمطلب:3800
به بهانه «بیست ویکمین نمایشگاه مطبوعات» که از تاریخ 16تا22 آبان ماه سال جاری در مصلای امام خمینی(ره) تهران و با شعار« نقد منصفانه،پاسخ مسئولانه» برگزار می‌شود ،فرصت را مغتنم شمردیم تا نگاهی به عملکرد هفته‌نامه پیام ساختمان در طول 12 سال فعالیت مطبوعاتی خود داشته و چند مورد انتقاد از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد -البته با انتظار پاسخ مسئولانه- داشته باشیم:
پیام ساختمان یک نشریه تخصصی با موضوع خانه، مسکن و ساختمان است که بیش از یک دهه از شروع انتشار آن، که در ابتدا به‌صورت ماهیانه و اکنون به‌صورت هفتگی است، می‌گذرد.جایگاه اثرگذار صنعت ساختمان که اقتصاددانان از آن به‌عنوان لوکوموتیو رونق اقتصاد یاد می‌کنند از سویی و نقش بی‌ بدیل سرمایه اجتماعی و اقتصاد خانواده ایرانی در اسکان که همانا جایی برای آرامش و پرورش خانواده‌ها و رستگاری نسل بشر می‌باشد رسالت عظیمی‌در بعد فرهنگی و آموزشی بر دوش پیام ساختمان قرار داده است.
این هفته‌نامه با در اختیار داشتن بیش از یکصد نفر نیروی انسانی و ایجاد بزرگ‌ترین شبکه تحریریه صنعت ساختمان کشور همواره کوشیده است با هدف آبادانی میهن عزیزمان ایران در راستای رونق و ارتقای جایگاه صنعت ساختمان سهم بسزایی در جامعه به خود اختصاص دهد. مهم‌ترین بخش فعالیت‌های هفته‌نامه پیام ساختمان شامل؛ تهیه و تولید آخرین اخبار صنعت ساختمان به همراه گزارش‌های تحلیلی از وضعیت ساخت‌وساز ،بازار مسکن، و سایر عرصه های این حوزه، حضور مستقیم در 150 مورد نمایشگاه و همایش در سراسر کشور،چاپ و انتشار ویژه‌نامه‌های 3 زبانه تخصصی و برگزاری نشست‌های خبری به‌عنوان تنها هفته‌نامه تخصصی صنعت ساختمان است که با تیراژ منحصربه‌فرد گستره وسیعی از مخاطبین را با توزیع عمومی‌و تخصصی در سراسر کشور در بر می‌گیرد.
جهت سهولت دسترسی مخاطبین به نشریه بخش عمده‌ای از تیراژ در کیوسک‌های مطبوعاتی سراسر کشور با نازل‌ترین قیمت که حتی تأمین‌کننده قیمت کاغذ آن نیز نمی‌باشد ، عرضه می‌گردد و مابقی آن از طریق توزیع رایگان در نمایشگاه‌ها و همایش‌ها و ارسال برای مخاطبین خاص در اختیار عموم قرار می‌گیرد.
مجموعه این فعالیت‌ها بدون حمایت هیچ سازمان و نهادی، و تنها با  تلاش مسئولان و نیروی انسانی پیام ساختمان در تمامی‌شرایط اقتصادی که گاه امواج سهمگین فشارهای اقتصادی بر پیکره تمامی‌مطبوعات کشور وارد آمده است، صورت پذیرفته است. این در حالی است که آمار و اطلاعات منتشرشده مربوط به یارانه های مطبوعاتی، نشان از نابرابری‌ها در حمایت‌های مسئولان از مطبوعات است. امید است بیست ویکیمن نمایشگاه مطبوعات محملی برای پاسخ مسئولانه به این نقد و سایر نقدهای مطروحه باشد.