احتمال تغییر لیست هیئت مدیره جدید استان تهران

شمار نشریه : 228

کد مطلب: 3675
مدیرکل دفتر سازمان‌های نظام‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی از فراهم شدن مقدمات صدور سیستماتیک پروانه اشتغال در تمامی سطوح حقیقی و حقوقی برای مهندسان، کاردان‌ها و معماران تجربی خبر داد و گفت :اجرای این فرایند از هفته جاری آغاز می‌شود و تمام پروانه‌ها به‌طور مکانیزه و به‌هم‌پیوسته صادر می‌شوند.
منوچهر شیبانی اصل در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته در گفتگو با پیام ساختمان با بیان این مطلب، اظهار داشت: امیدواریم عملیات اجرایی این فرایند تا ابتدای سال آینده به اتمام برسد زیرا اجرای این طرح دقت و سرعت پروسه صدور پروانه را افزایش داده و از تقلب و جعل پیشگیری می‌کند.
وی افزود: صدور پروانه در گذشته به‌صورت دستی انجام می‌شد و گواهی‌ها در هر استان به‌صورت جداگانه انجام می‌شد؛ بنابراین در مواقعی که فردی از استانی به استان دیگر منتقل می‌شد، باید پرونده‌ها به‌صورت دستی هم به استان مقصد انتقال پیدا می‌کرد و مشکلات زیادی برای صاحبان پروانه به وجود می‌آمد. علاوه بر این فقدان اطلاعات جامع در سایر استان‌ها زمینه برخی سوءاستفاده‌ها را فراهم می‌کرد.
شیبانی خاطرنشان کرد: مذاکراتی هم با شورای مرکزی در این زمینه داشته‌ایم که استقبال کرده‌اند و همزمان شورای مرکزی هم عضویت اعضای نظام‌مهندسی در تمام استان‌ها را سیستماتیک خواهد کرد و این دو سیستم با پیوند خوردن به هم، بانک اطلاعاتی کاملی از مهندسان دارای پروانه اشتغال فراهم خواهند آورد.
وی در پاسخ به این سؤال که اصلاح مبحث دوم مقررات ملی ساختمان در چه مرحله‌ای قرار دارد، اظهار داشت: پیش‌نویس این مبحث تهیه‌شده و در مراحل تدوین و تکمیل نهایی است که زیر نظر مستقیم مقام عالی وزارت در حال شکل‌گیری است و قطعاً به نظرخواهی گذاشته می‌شود.
مدیرکل دفتر سازمان‌های نظام‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی در رابطه با بررسی صندوق آرای انتخابات سازمان نظام‌مهندسی شهرستان شهریار و تأثیری که بر نتیجه انتخابات استان تهران دارد هم گفت: مسائل مربوط به انتخابات هر استان تا 5 روز پس از انتخابات قابل‌طرح در هیئت اجرایی است و این هیئت یک هفته پس‌ازآن با بررسی مستندات و نظر نماینده دستگاه نظارت موضوع را بررسی می‌کند. در خصوص استان تهران هم اعتراضاتی وجود دارد و در حال رسیدگی است. چنانچه مستندات تعیین‌کننده قانونی معترضان درست باشد، احتمال تغییر نتایج و اعضای هیئت‌مدیره وجود دارد. البته برخی دیگر از استان‌ها هم اعتراضاتی را به هیئت اجرایی ارجاع داده‌اند.