هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   228   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مشارکت حداکثری محقق نشد

کد مطلب: 3673
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: آنچه در دوره اخیر انتخابات سازمان نظام‌مهندسی استان‌ها عجیب می‌نماید این است که بانوان تنها 5 درصد هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی استان‌ها را به خود اختصاص دادند و این در حالی اتفاق می‌افتد که حجم بالایی از تعداد فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی را تشکیل می‌دهند.
حامد مظاهریان در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان این مطلب، افزود: طبق آماری که ما داریم، تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات نسبت به دوره گذشته افزایش پیداکرده اما این تعداد در مقایسه با اعضای سازمان‌ها درصدی مشابه سال قبل را نشان می‌دهد. ما می‌خواستیم مشارکت با درصد بالاتری اتفاق بیفتد اما محقق نشد.
وی اضافه کرد: بررسی‌ها نسبت به انتخابات دوره گذشته نشان می‌دهد که مقاطع فوق‌لیسانس جهش خوبی برای حضور در هیئت‌های مدیره داشته‌اند. 45 درصد منتخبین کارشناس ارشد، 45 درصد با مدرک کارشناسی و 10 درصد منتخبین دارای مدرک دکترا هستند. موضوع مهم دیگر اینکه نوسان میزان مشارکت در استان‌ها متفاوت است. این آمار‌ها از 9 تا 78 درصد متغیر است؛ بنابراین نتیجه می‌گیریم در استان‌ها فرایند‌ها و انتظارات متفاوتی در جریان است.