هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   228   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خانه های کپسولی طبیعت دوست!

کد مطلب: 3465
اکثر ما معتقدیم جهان امروزی که دنیای ارتباطات سریع و ظهور مداوم فناوری‌های جدید است، شگفت‌آور است اما نمی‌توانیم منکر این قضیه بشویم که گاهی از آن خسته می‌شویم و می‌خواهیم اندکی از آن دور باشیم.
دنیای امروز این امکان را هم برای ما فراهم کرده است که بتوانیم در کنار آسایش و راحتی زمانی را دور از همه سپری کنیم. در اینجا می‌خواهیم به یکی از جدیدترین انواع طراحی خانه که با انرژی خورشید کار می‌کند بپردازیم.
محفظه دوستدار محیط‌زیست (اکو کپسول) تخم‌مرغی شکل، مصرف انرژی آن بسیار کم و ازنظر محیطی خانه‌ای پایدار است که شما می‌توانید آن را در هر نقطه‌ای از جهان قرار دهید. درواقع این کپسول مثالی از خانه کم‌مصرف و دوستدار محیط‌زیست است.
این ساختار در اندازه کوچک و به‌صورت پیچیده طراحی‌شده است. انرژی این خانه قابل‌حمل توسط نیروی خورشیدی و باد تأمین می‌شود و دارای سیستم جمع‌آوری و تصفیه آب باران نیزهست.
این کپسول (محفظه) کوچک اما نیرومند به طول ۴.۵ متر، عرض ۲.۴ متر و ارتفاع ۲.۵ متر است.مساحت خالص سطح این فضا ۸ مترمربع است.این فضا گرچه ازنظر استاندارد معمولی کوچک است، اما طراحان آن را برای دو نفر بزرگسال کاملا مناسب می‌دانند. شما می‌توانید با طراحی دکوراسیون خانه‌ای کوچک با وسایل کم جا از این فضای کوچک به نحو احسن استفاده کنید.
وزن هر کپسول ۱۵۰۰ کیلوگرم است و می‌تواند درون کابین‌های حمل‌ونقل استاندارد جا بگیرد.این کپسول دارای یک توربین بادی ۷۵۰ واتی توکار و ۲.۶ مترمربع سلول‌های خورشیدی پربازده است.