هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   228   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دومین نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته برگزار می شود

کد مطلب: 3635
دومین نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته در تاریخ 25 تا 29 آبان ماه جاری در برج میلاد تهران کار خود را آغاز می‌کند.این نمایشگاه در فضایی به وسعت 2500 متر مربع و با هدف شناسایی محصولات ایرانی وحمایت از تولیدات داخلی و همچنین با حضورکلیه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های مرتبط با این صنعت برگزار می‌شود. به منظور آگاهی بیشتر از چند و چون این نمایشگاه پیام ساختمان با عابدی‌فر، مدیرعامل شرکت سحرخیزان امیر برگزارکننده دومین نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته گفت و گویی انجام داده که در ادامه می‌خوانید:
دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته، در کجا و چگونه برگزار می‌شود؟
نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته در مرکز بین‌المللی نمایشگاه‌های برج میلاد تهران با فضای 2500 متر مربع برگزار می‌شود.
نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته چه نوع بازدیدکنندگانی را مخاطب خود قرار داده است؟
برند ایرانی مخاطب خاص می‌طلبد. به دلیل وجود برج میلاد به عنوان یک برند ملی مخاطبین نمایشگاه نیز از خواص خواهند بود. بنابراین مخاطبین این نمایشگاه از طیف خاص جامعه و  از بخش ساختمانی هستند.
دومین دور از نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته با دوره‌ پیشین خود چه تفاوت‌هایی دارد؟
این نمایشگاه روی پله دوم ایستاده است و درصدد است با کیفیت بهتری نسبت به سال گذشته ایفای نقش کند.
کمی‌از اهداف این نمایشگاه برای مخاطبین خود می‌گویید؟
با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید و همچنین ترویج اقتصاد مقاومتی و حمایت از صنایع و خدمات داخلی  درحوزه صنعت ساختمان و حضور کلیه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های مرتبط با این صنعت و حضور پررنگ متولیان صنعت ساخت و ساز کشور و همچنین حضور تولیدکنندگان داخلی با هدف معرفی جدیدترین توانمندی‌ها و دستاوردهای فنی و تخصصی درحوزه صنعت ساختمان – ماشین‌آلات و صنایع وابسته از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه محسوب می‌شوند.
محورهای حضور در نمایشگاه و صنایع وابسته کدام‌ها هستند؟
این نمایشگاه با محوریت تولید انبوه و کیفیت استاندارد و افزایش توان رقابتی در بازارهای جهانی و ایجاد انگیزه مصرف‌کنندگان از کالای ایرانی و حمایت بیشتر از تولیدات داخلی برگزار خواهد شد.
شعار این نمایشگاه چیست؟
حمایت و معرفی تولیدات داخلی .
آیا تدابیری برای معرفی نوآوری‌ها صورت گرفته است؟
هنوز تا زمان برگزاری نمایشگاه فرصت و فضا برای معرفی نوآوری‌ها برای مشارکت‌کننده‌ها وجود دارد و از هرگونه نوآوری در این بحث استقبال می‌شود.
اصناف و سندیکاها چه جایگاهی در این نمایشگاه دارند؟
اصولاً اصناف و سندیکاهای کشوری، با توجه به فعالیت مستمر در حوزه صنعت ساختمان به عنوان متولیان این صنعت شناخته شده‌اند و در خصوص  تامین و جذب بازار و مخاطبین اصلی نقش بسزایی در سطح برگزاری هر نمایشگاه تخصصی خواهند داشت و یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه ایجاد تعامل بیشتر بین تولیدکنندگان با بخش خصوصی است.
این نمایشگاه چه جایگاهی در تعامل بخش خصوصی و دولتی دارد؟
 البته این نمایشگاه در تلاش است تعامل دو جانبه‌ای بین دولت و بخش خصوصی ایجاد کند.
چه برنامه‌های جانبی در حاشیه نمایشگاه تدارك دیده شده است؟
تاکنون از کلیه نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی، همچنین متولیان صنعت ساخت و ساز کشور، تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان و صاحبان برندهای معتبر، فعال و پیشرو در صنعت ساختمان کشور دعوت رسمی‌به عمل آمده است و از هرگونه نوآوری در زمینه‌های کاری فوق‌الذکر استقبال خواهد شد.
در جهت انتقال دانش و فناوری‌های نوین آیا از شرکت‌های خارجی نیز دعوت به عمل آمده است؟ کدام کشورها اعلام‌ آمادگی کرده‌اند؟
تاکنون  برخی شرکت‌هایی که دارای نمایندگی از کشورهای دیگر در ایران هستند جهت حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و تا زمان برگزاری نمایشگاه، شرایط حضور دیگر شرکت‌ها نیز آماده و مهیا خواهد بود.
آیا امکان تهاتر بین مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان در این نمایشگاه وجود دارد؟
امکان تهاتر بین مشارکت‌کنندگان، بازدیدکنندگان، خریدار و فروشنده وجود دارد اما بستگی به شرایط طرفین دارد که در صورت موافقت فی مابین قابل انجام است.
آیا نمایشگاه صنعت ساختمان در رونق بازار مسکن تاثیرگذار است؟
صددرصد تاثیرگذار است. خریداران و از جمله انبوه‌سازان در بحث قیمت خرید مصالح  با رودررویی مستقیم با عرضه‌کنندگان مصالح امکان خرید بدون واسطه را خواهند داشت. با از میان رفتن دست واسطه سود حاشیه‌ای قطع می‌شود و کالا ارزان‌تر به دست مصرف‌کننده و تولیدکننده می‌رسد. برای مثال اگر سیمان بیرون نمایشگاه X هزار تومان باشد در نمایشگاه به نصف قیمت موجود در بازار عرضه می‌شود. از این رو با ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا بازار مصرف بهینه‌ای ایجاد خواهد شد که مستقیماً در رونق بازار ساختمان تاثیرگذار خواهد بود.
مطبوعات چه جایگاهی در نمایشگاه دارند؟
رسانه‌ها و مطبوعات در خصوص بحث اطلاع‌رسانی بهترین اثرگذاری را برای حضور در نمایشگاه به مشارکت‌کنندگان خواهند داشت.

برای اطلاع بیشتربا شماره تلفن
 09339024662 تماس حاصل شود.