جمع بندی اعتراضات آزمون ورود به حرفه

شمار نشریه : 228

کد مطلب: 3682
معاون دفتر ترویج مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مورد آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ها و معماران تجربی گفت: آزمون‌ سراسری نوبت اول ورود به حرفه‌ مهندسان، کاردان‌ها و تعیین صلاحیت معماران تجربی در مردادماه برگزار شد که 163 هزار و 423 نفر در این آزمون شرکت کردند و بیشترین داوطلبان مربوط به تهران و کم‌ترین داوطلب مربوط به استان ایلام بود.
رضا شیخ انصاری در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان این مطلب، افزود: نتایج آزمون استخراج‌شده و از 28 مهرماه بر روی سامانه آزمون‌ها قرار گرفت. شرکت‌کنندگان هم تا چهارم آبان ماه برای اعتراض فرصت داشتند و در حال حاضر مشغول جمع‌بندی اعتراضات واصله هستیم و بازنگری در پرسش‌نامه‌ها صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه سطح برگزاری آزمون معمولاً یکنواخت است و اعتراضات به سطح برگزاری نیست، اظهار داشت: قبولی در آزمون یکی از شروط دریافت پروانه است و شروط دیگری مانند ارائه سابقه کار حرفه‌ای، مدرک تحصیلی مرتبط، گذشت سه سال از زمان اخذ مدرک هم حائز اهمیت است.
شیخ انصاری در پایان گفت: چنانچه در سال‌های آتی برخی مباحث مقررات ملی ساختمان تغییر کند، سعی ما بر این است که سؤالات زیادی مرتبط با تغییرات جدید طرح نشود.