هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   228   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

سقف تسهیلات اوراق مسکن تغییر نکرده است

کدمطلب:3664
فرابورس ایران اعلام کرد: هیچ تغییری در سقف فردی تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات رخ نداده است.
به گزارش پیام ساختمان؛ فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه‌ای در راستای مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف تسهیلات مسکن اعلام کرد: با توجه به نامه 4 آبان ماه معاونت سپرده ممتاز بانک مسکن، تاکنون هیچ تغییری در سقف تسهیلات اوراق تسهیلات مسکن قابل معامله در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران ایجاد نشده است.
همچنین به‌محض دریافت اطلاعات جدید در مورد تغییر شرایط تسهیلات مسکن، شرایط جدید به اطلاع فعالان بازار سرمایه و متقاضیان استفاده از تسهیلات مسکن خواهد رسید.بر اساس این گزارش؛ در حال حاضر سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن بانک مسکن در قالب فروش اقساطی، برای اشخاص عادی 350 میلیون ریال و برای زوج‌های جوانی که تاریخ ثبت عقد آنها 17 دی‌ماه 92 به بعد باشد، 500 میلیون ریال و سقف تسهیلات جعاله تعمیر و تکمیل مسکن نیز 100 میلیون ریال است.
در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار، با افزایش سقف فردی تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز مسکن در سقف‌های 600، 500 و 400 میلیون ریال به ترتیب در شهر «تهران»، «مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت» و «سایر مناطق شهری» موافقت به عمل آمد.