هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   228   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مسکن سال آینده از رکود خارج می شود

کدمطلب:3680
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن از نیمه دوم سال آینده از رکود خارج می‌شود، گفت: در این مدت قیمت مسکن نیز همانند شش ماه قبل خواهد بود.
حامد مظاهریان افزود: گزارش‌ها نشان می هد که قیمت مسکن هم‌اکنون به قیمت‌های سال 89 نزدیک شده است. بااین‌حال کاهش سرمایه‌گذاری در بخش مسکن زنگ خطر بزرگی است زیرا در کشوری که 15 درصد تورم داشته قیمت مسکن متناسب با تورم افزایش نداشته و سرمایه‌گذاری در این بخش کاهش‌یافته است.
وی با اشاره به بسته خروج از رکود مسکن، یادآور شد: مشکل مهم ما در بخش اقتصادی کاهش قدرت خرید متقاضیان است درحالی‌که با افزایش تسهیلات بانکی باید توان خرید مردم تقویت شود.
مظاهریان با بیان اینکه بدون شک با رونق بازار، سازندگان هم انگیزه سرمایه‌گذاری بیشتری خواهند داشت، افزود: با کاهش صدور پروانه ساختمانی، ممکن است در دو سال آینده با کمبود عرضه نیز روبه‌رو شویم و تعادل بازار بار دیگر به هم بریزد.
وی در خصوص سرمایه‌گذاری خارجی در بخش مسکن گفت: پیشنهادات خوبی مطرح‌شده و در حال گفتگو با برخی از شرکت‌های خارجی هستیم زیرا پیش‌ازاین چند شرکت خارجی در پروژه مسکن مهر سرمایه‌گذاری کرده‌اند.