توقف ساخت و ساز در جزیره هندورابی به دستور دادگاه

شمار نشریه : 227

رییس اداره حفاظت محیط زیست دریایی استان هرمزگان ضمن انتقاد از عملکرد مدیران منطقه آزاد در مورد احداث فرودگاه، هتل و حوضچه آرامش در جزیره هندورابی، از ابلاغ دستور دادگاه برای توقف ساخت و سازهای این جزیره خبر داد.
 افشین عسکری با بیان اینکه در حال حاضر کلیه فعالیت‌های منطقه آزاد در جزیره هندورابی متوقف شده است، گفت: طبق دستور قاضی پرونده حدود یک ماه است که دستور توقف ساخت و سازها ابلاغ شده است.
وی با اشاره به اینکه بحث این پرونده تهدید جزیره هندورابی است، افزود: منطقه آزاد در حال اجرای طرح‌هایی در این جزیره است که باید همه آنها به کمیته ارزیابی محیط زیست ارسال شده و بررسی می‌شد تا در صورت لحاظ شدن ضوابط زیست محیطی مجوزهای آن صادر شود، اما متاسفانه این روند طی نشد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست دریایی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه از سال گذشته مکاتبات بسیاری با منطقه آزاد و محیط زیست منطقه آزاد کیش در مورد ضرورت اجرای این روند و اعلام عواقب زیست محیطی در نتیجه ساخت و سازها داشتیم، گفت: از طریق مصاحبه‌های مسئولان منطقه آزاد متوجه این طرح‌ها شده و بلافاصله با آنها شروع به مکاتبه کردیم که به مجوز اداره محیط زیست و ارزیابی زیست محیطی احتیاج دارند، اما متاسفانه نه تنها پاسخی به این مکاتبات داده نشد، بلکه کار را هم شروع کردند.