هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   227   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بسته خروج مسکن از رکود رونمایی می‌شود

کد مطلب : 3598
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آیتم‌های پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی که به کارگروه تدوین بسته خروج از رکود اقتصادی ارائه شده اوایل هفته آینده توسط سازمان مدیریت منتشر می‌شود، گفت: یکی از آیتم‌های این بسته انتشار اوراق مشارکت رهنی برای اعطای تسهیلات به انبوه‌سازان مسکن است.
حامد مظاهریان در پاسخ به این سئوال که در بسته پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی به دولت آیا قرار است سقف وام مسکن افزایش یابد،گفت: سقف وام خرید و ساخت مسکن در بسته جدید افزایش خواهد یافت.
وی افزود:در بحث خروج مسکن از رکود وزارت راه و شهرسازی پیشنهادهای مشخصی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارائه کرده است که این اقدامات نیز آیتم‌بندی مشخصی دارد.
مظاهریان اضافه کرد: دوستان ما در حال آماده‌سازی این آیتم‌ها هستند تا در بسته پیشنهادی که اوایل هفته آینده منتشر خواهد شد اعلام شود، بنابراین وزارت راه و شهرسازی وظیفه خود را انجام داده است.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سیستم تصمیم‌گیرنده اقتصادی قرار است هفته آینده این آیتم‌ها را اعلام رسمی کند، گفت: آیتم‌هایی که برای خروج مسکن از رکود درنظر گرفته شده است قطعاً مناسب و مفید برای بخش مسکن خواهد بود.مظاهریان ادامه داد: یکی از محورها و آیتم‌های اصلی این بسته خروج از رکود مسکن توجه به بافت فرسوده است که پرداخت و تسهیل وام 50 میلیونی برای ساخت 300 هزار واحد مسکونی و انتشار اوراق مشارکت رهنی برای اعطای تسهیلات به انبوه‌سازان مسکن است.