احتــمال دریاخـــواری در بوشهــــر

شمار نشریه : 227

کد مطلب : 3462
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از احتمال دریاخواری در بوشهر خبر داد و گفت: پرونده های مناطق بوشهر و بقیه مناطق در حال بررسی است.
سیدمحمد پژمان در گفتگو با پیام ساختمان با اعلام این خبر گفت: یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن از زمان آغاز به کار تاکنون به چهار استان که حجم کار بیشتری دارند برای هماهنگی ها با فرماندهی نیروی انتظامی و مقامات استانی رفته و مسائل مختلف و روند کار را از نزدیک بررسی کرده اند.
وی افزود: از طرف دیگر چون سازمان کاری که طراحی شده تاسیسی است الان در جهت خرید تجهیزات، خودرو، امکانات جانبی، تامین نیرو هستیم و بنابر این است که نمونه کار اجرا و مقداری عملیاتی شود تا ببینیم اقداماتمان چه مقدار نیاز به تصحیح و تکمیل دارد و بعد آن را عمومیت دهیم.
پژمان در خصوص استان‌هایی که در آنها پرونده‌های تخلف وجود دارد، گفت: به عنوان مثال تخلفات در گردنه حیران چون در محدوده حریم شهری نیست در حوزه کاری ما قرار ندارد و دریاخواری هم در جاهایی که در محدوده حریم شهر باشد با ماست ولی خارج از شهر ارتباطی به ما ندارد.
وی با اشاره به وجود پرونده‌هایی مبنی بر دریاخواری در سواحل جنوب گفت: گزارش خواسته‌ایم تا معاونت شهرسازی استان‌ها پرونده را تدقیق و مشخص کنند که آیا تخلفات در محدوده حریم شهرها هست یا خیر.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: احتمال می دهیم که تخلفات در محدوده شهر بوشهر از مصادیق دریاخواری باشد ولی در بقیه مناطق در حال بررسی است.