هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   226   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

جاذبه های معماری نیویورک

کد مطلب:3218
نیویورک، بزرگ‌ترین شهر در ایالات‌متحده، یک شاهکار معماری است که تعداد زیادی از بناهای تاریخی، ساختمان‌های باشکوه و آسمان‌خراش‌های مسحورکننده را در خود جای داده است. در این شماره از نشریه با برخی جاذبه‌های معماری این کشور آشنا می‌شویم.
میدان تایمز (Times Square)
میدان ساعت یکی از شلوغ‌ترین میدان‌های نیویورک است که به دلیل تئاترها، سینماها و بیلبوردهایش مشهور است. این میدان یکی از جاهایی است که نیویورک را تبدیل به شهری کرده که هیچ‌گاه نمی‌خوابد.
مجسمه آزادی (Statue of Liberty)
یک سفر کوتاه با قایق شما را از منهتن به مجسمه آزادی می‌رساند. مجسمه‌ای که هدیه‌ای از طرف فرانسه برای صدمین سالگرد استقلال آمریکا بوده و امروزه به‌عنوان نماد آمریکا و به‌خصوص نیویورک شناخته می‌شود.
مرکز تجارت جهانی (World Trade Center)
مرکز تجارت جهانی یک مجتمع اداری است که زمانی بلندترین آسمان‌خراش دنیا بود. امروزه این مرکز با یک مجتمع اداری جدید و یادبود جایگزین شده است. این یادبود به احترام قربانیان حمله‌ تروریستی به برج‌های دوقلو که قبلاً مرکز تجارت جهانی بودند قرار داده شده است.
مقر سازمان ملل متحد (United Nations Headquarters)
مقر سازمان ملل متحد در نیویورک توسط تیمی بین‌المللی از معماران ساخته شد. ساختمان اصلی، دبیرخانه، یکی از اولین برج‌های شهر بود که در سبک بین‌المللی ساخته می‌شد.
میدان واشنگتن (Washington Square)
میدان واشنگتن که در دهکده‌ گرینویچ قرار دارد در سال 1826 ساخته شد. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های آن تاق واشنگتن است که به مناسبت صدمین سال مراسم انتخاب رئیس‌جمهور واشنگتن ساخته شد.