هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   226   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

میدان نقش‌جهان محکـم می‌شود

کد مطلب: 3338 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: با هماهنگی استانداری و سازمان میراث فرهنگی، یک هیئت آلمانی استحکام‌بخشی میدان نقش جهان را بر عهده می‌گیرد.
فریدون الهیاری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه میدان امام (ره) نگین جهان محسوب می‌شود، اظهار کرد: علی‌رغم حواشی و مشکلاتی که درباره میدان امام (ره) وجود دارد، اتفاقات خوبی برای این بنای ارزشمند در راه است.
وی با بیان اینکه مسئله استحکام‌بخشی این میدان یک پروژه جهانی است، افزود: مقرر شده با هماهنگی استانداری اصفهان و سازمان میراث فرهنگی یک هیئت آلمانی استحکام‌بخشی این بنا را بر عهده بگیرد و عقد قرارداد با این هیئت به زودی انجام می‌شود.
الهیاری با اشاره به ثبت جهانی اصفهان به عنوان شهر صنایع دستی گفت: اداره کل میراث فرهنگی اصفهان از سال گذشته برای ثبت جهانی این شهر تلاش کرد و معرفی اصفهان به عنوان شهر صنایع دستی یک هویت و نماد جدید برای این شهر است که نیازمند برنامه‌ریزی برای استفاده از این فرصت است.
وی با اشاره به ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی در ارگ جهان‌نما خاطرنشان کرد: یکی از بوستان‌های اصفهان به نام صنایع دستی نام‌گذاری خواهد شد و علاوه بر این جشن انتخاب شهر اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی با حضور رئیس آسیا و اقیانوسیه اتحادیه صنایع دستی، رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و سفرای کشورهای مختلف برای اعطای لوح و اعتبارنامه ثبت جهانی شهر اصفهان برگزار خواهد شد.