انجمن های میراث فرهنگی فعال می شوند

شمار نشریه : 226

کد مطلب: 3476
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: انجمن‌های میراث فرهنگی با هدف حراست از آثار تاریخی تا پایان امسال در تمام استان‌های کشور فعال خواهند شد.
مسعود سلطانی فر با اشاره به اینکه اکنون این انجمن‌ها در24 استان کشور فعالیت دارند و بر اساس برنامه تلاش می‌شود تا پایان سال در هفت استان دیگر نیز دایر شوند، افزود : شکل‌گیری و فعالیت این انجمن‌ها برابر قانون از مصوبات سال 1373 بود که با رایزنی‌های صورت گرفته تلاش کردیم تا دوباره آنها را در این دولت فعال‌تر کنیم .
سلطانی فر با بیان اینکه با فعالیت این انجمن‌ها در تمام استان‌ها می‌توانیم از حدود 90 درصد از آثار تاریخی در کشور حفاظت کنیم ،افزود: این دولت برای حفاظت از آثار تاریخی در کشور رویکرد مطلوبی دارد و هم‌اینک ساختار شکل‌گیری این انجمن‌ها نیز به‌گونه‌ای است که می‌توانند در چهار منطقه از مراکز استان‌ها ، شهرستان‌ها ، بخش‌ها و روستاها در جهت صیانت از آثار تاریخی فعالیت کنند.
وی افزود : امروز حفاظت از بناهای تاریخی موضوعی است که باید با همکاری تمام مسئولان ادارات ذی‌ربط، اعضای شوراهای اسلامی ، دهیاران و مردم انجام گیرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ، اظهار داشت: اعضای این انجمن‌ها نیز از افراد بانفوذ محلی، قابل‌اعتماد و حتی فرمانداران ، استانداران ، مدیران سازمان‌ها و ادارات ذی‌ربط تشکیل‌شده  است.