هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   226   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مسکن مهر در انتظار خدمات زیربنایی

کد مطلب: 3512
محسن نریمان درباره آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های مسکن در شهرهای جدید اظهار کرد: در حال حاضر بیش از دو میلیون واحد مسکن مهر در سراسر کشور تعریف شده است که حدود ۴۰۰ هزار واحد معادل ۲۰ درصد از کل واحدهای مسکن مهر، در شهرهای جدید کشور هستند و طبق آخرین گزارش‌ها حدود نیمی از این واحدها به متقاضیان تحویل شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید بر واگذاری اغلب واحدهای مسکن مهر شهرهای جدید طی دو سال دولت یازدهم، به تأمین خدمات روبنایی شهرهای جدید اشاره کرد و افزود: در شهر جدید پرند طی ۲۵ سال گذشته ۱۶ مدرسه ساخته‌شده درحالی‌که طی دو سال دوره وزارت راه و شهرسازی ۲۱ مدرسه احداث شده است.
نریمان در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: اخیراً با بانک مسکن تفاهم‌نامه مشترکی به امضا رسیده که بر اساس آن هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات این بانک برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی شهر جدید پردیس اختصاص یافته است.
وی افزود: برای سایر شهرهای جدید نیز تأمین این خدمات از طریق اجرای طرح‌های مشارکتی تأمین مالی در دستور کار است اما به‌صورت خاص در پردیس خدمات نوین بانکی و مدیریت دارایی عملیاتی شده است که اگر این طرح موفق باشد در سایر شهرها نیز به کمک بانک مسکن و سایر بانک‌ها پیاده‌سازی می‌شود.