هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   226   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رفع مشکل مسکن اولویت نخست دولت

کد مطلب‌: 3503
عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده ازسوی دولت برای خانه دار کردن مردم‌، تاکید کرد‌: درنظر گرفتن تسهیلات 80 میلیون تومانی مسکن آن هم با بازپرداخت حداقل یک میلیون تومانی با منطق سازگار نیست‌.
چهاردولی ادامه داد‌: با توجه به اینکه تسهیلات مسکن برای خانه دار کردن افراد کم توان مالی درنظر گرفته شده پس باید به صراحت گفت که بازپرداخت یک میلیون تومانی این وام‌ها از توان این افراد با درآمدهای ناچیز خارج است‌.
عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود‌: رفع مشکل مسکن درکشور باید اولویت نخست دولت باشد تا به این ترتیب دغدغه مردم رفع شده و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ازدواج جوانان محقق شود‌.
علی نعمت چهاردولی با انتقاد از نیمه کاره ر‌ها شدن طرح مسکن مهر در بسیاری از نقاط کشور به علت عدم همکاری دستگاه های مربوطه در این بخش‌، گفت‌: بسیاری از واحدهای مسکن مهر درحال حاضر به علت نواقص موجود در سیستم آبرسانی‌، برق رسانی و عیوب این چنینی آماده تحویل به افراد نیست‌.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی‌، با بیان اینکه همکاری های لازم بین بخشی برای تکمیل و ارائه واحدهای مسکن مهر صورت نمی گیرد‌، افزود‌: متاسفانه تسهیلات درنظر گرفته شده برای واحدهای مسکن مهر اکنون ارائه نشده و بانک‌ها برای ارائه این نوع وام‌ها مشکلات بسیاری را پیش روی افراد قرار می دهند‌.