هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   225   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مشخصات فنی عایق انعکاسی

کد مطلب: 3346
تکنولوژی ساخت این عایق متعلق به سازمان هوافضای آمریکا NASA است که در کشور استرالیا تولید و به کل بازارهای دنیا ارسال می‌گردد. عایق از دولایه فویل آلومینیوم مسلح با خلوص 7/99% و یک لایه فوم LDPE محتوی میلیون‌ها حباب هوا تشکیل‌شده و عملکرد آن به‌صورت انعکاس مولکول‌های جنبش یافته براثر حرارت به سمت منبع حرارتی است. ضریب انتقال حرارتی عایقw/m2k 03/0 و ضخامت آن تنها 5/6 میلی‌متر و وزن آن در هر مترمربع تنها 316 گرم است. وزن پایین عایق در سبک‌سازی سازه نهایی بسیار مؤثر بوده و انعطاف‌پذیری بالای آن باعث می‌شود عایق در تمامی سطوح بخصوص سطوح قوسی به‌راحتی و با سرعت نصب گردد.
ویژگی‌های برتر
عایق insulbreak 65F فاقد الیاف آلرژی‌زاست و پرندگان و حشرات نیز نمی‌توانند در آن نفوذ نمایند، عایق 65F در دسته عایق‌های خود خاموش شونده قرار می‌گیرد بدین معنی که در صورت دور شدن شعله از عایق آتش خودبه‌خود خاموش شده و هنگام وجود شعله نیز تنها عکس‌العمل عایق جمع شدن بدون چکه کردن قسمت شعله‌ور است که این تست توسط مرکز تحقیقات ساختمان ایران نیز موردبررسی و تأیید قرارگرفته است.
مقاومت این عایق در برابر نفوذ رطوبت و بخار بسیار بالا بوده و برای استفاده در محیط‌های مرطوب مانند استخرها بسیار مناسب است. نصب عایق نیز بدون نیاز به مش بندی و توری مرغی میسر است.
استانداردها و گواهینامه‌ها
مدیریت کیفیت مطابق استاندارد ISO 9001.2000
مقاومت حرارتی مطابق استاندارد ASTMC518
انتقال حرارتی مطابق استاندارد ASTM-E408
انتقال بخار مطابق استاندارد ASTM-E96
آتش‌گیری مطابق استاندارد EN ISO 11925-2
شایان‌ذکر است عایق 65f توسط شرکت مرکز تحقیقات ساختمان ایران موردبررسی قرارگرفته و دارای تأییدیه فنی می‌باشد.
برخی از پروژه‌های عایق شده با استفاده از عایق 65F:
استخر بزرگ ارومیه
آشیانه هواپیمای در امارات و اردن
شهر سبز ابوظبی
مسجد زبیل ابوظبی
آبرج‌ های رایز استرالیا
انبار تویوتا در مالزی
 
ارائه‌دهنده مقاله: شرکت مهران سرد
آگهی درهمین صفحه