برنامه هاي تابستانی ميراث فرهنگي کازرون

شمار نشریه : 162

مسئول ميراث فرهنگي شهرستان کازرون گفت: اين اداره برنامه هاي ويژه اي براي پر کردن اوقات فراغت همشهريان در تابستان امسال در نظر گرفته است.

محمد رضا معيني، با اشاره به اينکه تلاش کرده ايم برنامه هاي متنوعي متناسب با اين فصل پيش بيني کنيم ،افزود: از جمله برنامه هاي پيش بيني شده جهت تابستان 92 مي توان به جشنواره ماهيگيري و آشنايي با نکات سفر در طبيعت ، اشاره نمود.

وی افزود: در همين راستا اين اداره با همکاري معاونت صنايع دستي استان کلاس هاي آموزش صنايع دستي بومي شهرستان را با همکاري بخش خصوصي گسترش داده که از جمله این کلاس ها مي توان به سراجي سنتي ،ابريشم بافي وگليم بافي اشاره نمود که درسال گذشته بيش از 400 نفر در اين زمينه آموزش ديده اند.

مسئول ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان کازرون با اشاره به پتانسيل هاي موجود در شهرستان کازرون در زمينه صنايع دستي بومي که از فرهنگ غني شهرستان سرچشمه گرفته است، خاطرنشان کرد: اين اداره بيش از 600 ميليون ريال در قالب تسهيلات بانکي در اختيار صنعتگران و آموزش ديدگان صنايع دستي قرار داده که اميد است با توجه به روند رشد آماري هنر آموزان صنايع دستي، شاهد زنده نگه داشتن بيش از پيش صنايع دستي بومي اين شهرستان باشيم. وي در پايان نیز به برگزاري همايش 82 سالگي ثبت ملي شهر تاريخي بيشاپور به عنوان يکي ديگر از برنامه هاي ويژه اين اداره در اين ايام اشاره کرد. گفتني است: شهرستان کازرون با دارا بودن بيش از 250 اثر شناسايي و ثبت شده در فهرست آثار ملي ايران يکي از شاخص ترين شهرستان هاي استان فارس در زمينه تعدد دوره هاي تاريخي محسوب گرديده و همچنين داراي آثار طبيعي کم نظير و روستاهاي هدف گردشگري از جمله،سرمشهد،دادين،دوان و دوسيران است. اين شهرستان با توجه به قرار گرفتن در ورودي و خروجي استان سهم بسزايي در جذب گردشگران داخلي و خارجي استان دارد.