هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   225   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

موزاییک

کد مطلب: 3163
گروه ساخت‌وساز: موزاییک کف‌پوشی است متراکم و در حقیقت نوعی بتن است که تراکم خود را یا از طریق فشار پرسی یا از طریق لرزش به دست می‌آورد و از ماسه، سیمان، سنگ‌دانه و پودرسنگ ساخته می‌شود. موزاییک یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در کشور است که در کشورهای توسعه‌یافته نیز جایگاه خودش را حفظ کرده است، با این تفاوت که در کشور ما طراحی خاصی روی موزاییک‌ها صورت نمی‌گیرد و کماکان شکل ظاهری خود را در طول سالیان متمادی حفظ کرده است. جالب‌تر اینکه مقالات و کتاب‌های کمی در مورد موزاییک ارائه شده است. پیام ساختمان در ادامه سلسله گزارش‌های خود تحت عنوان کالای برتر، در این شماره به سراغ تولیدکنندگان و مجریان بازار موزاییک رفته تا اطلاعاتی در خصوص این محصول ساختمانی برای مخاطبان تهیه کند. لازم به ذکر است اظهارات مصاحبه‌شوندگان الزاماً نظر نشریه نیست و ما صرفاً انعکاس‌دهنده نظرات هستیم.
به‌طورکلی موزاییک از دو سطح تشکیل شده است :
لایه رویه یا رنگ موزاییک: این لایه که نقش روی موزاییک را تشکیل می‌دهد و در آن از پودر سنگ، سیمان، آب و از ترکیبات دانه‌بندی شده و رنگی استفاده شده است .
لایه زیرین یا نارین: این لایه از موزاییک، ضخامت بیشتری نسبت به لایه رویه دارد و نقش تحمل فشار را نیز بر عهده دارد. این لایه نیز مانند لایه رویه از سیمان، آب و ماسه تشکیل شده است.
همچنین دو روش برای تولید موزاییک وجود دارد:
روش پرسی: در این مورد اعمال فشار با استفاده از دستگاه پرس باعث ایجاد تراکم در موزاییک می‌شود. که این فشار بسته به ابعاد و نوع سنگ‌دانه‌های به‌کاررفته متغیر است. موزاییک‌هایی که از این طریق تولید می‌شوند حتماً نیاز به ساب خوردن دارند. (دو قشری)
روش ویبره‌ای: در این مورد اصلاً فشاری وجود ندارد و عمل تراکم و یکنواخت‌سازی به کمک دستگاه لرزاننده انجام می‌گیرد و معمولاً به علت داشتن سطحی صاف نیاز به ساب ندارد اما نوعی از موزاییک‌های ویبره‌ای هستند که در آنها سنگ تزیینی به‌کاررفته است و عمل سایش روی آنها انجام می‌گیرد. (تک قشری)
نکات مهم در خرید موزاییک
علی رضازاده، مدیرعامل شرکت موزاییک البرز به خبرنگار پیام ساختمان گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید موردتوجه خریداران قرار بگیرد این است که نباید در انتخاب موزاییک سلیقه‌ای عمل شود چون هر کدام از محصولات کاربری مخصوص به خود را در ساختمان دارند. علاوه بر این توجه به سنگ‌دانه‌های موجود در موزاییک‌ها هم بسیار حائز اهمیت است. برخی صرفاً به دلیل خوش‌رنگ بودن سنگ‌دانه‌ها نوع خاصی از موزاییک را انتخاب می‌کنند درحالی‌که ممکن است با نوع کاربری محل اجرا سازگار نباشد. مثلاً برخی سنگ‌ها برای استفاده در پشت‌بام خانه‌ها مناسب نیستند.
وی در ادامه با بیان اینکه مصرف زیاد سیمان در موزاییک الزاماً مقاومت بیشتری را به همراه نخواهد داشت، اضافه کرد: تولیدکننده باید از کاربرد انواع سیمان و همچنین طرح اختلاط‌ها آگاهی کامل داشته باشد.
رضازاده در ادامه به توضیح برخی از ویژگی‌های ظاهری که خریداران باید موردتوجه قرار دهند، پرداخت و اظهار داشت: خریداران حرفه‌ای که پروژه‌های بزرگ دارند، پس از بررسی تأییدیه‌های فنی و سوابق اجرایی شرکت‌ها، آزمایشات لازم را روی موزاییک‌های ما انجام داده و سپس خرید می‌کنند اما خریدارانی که غیرمتخصص هستند یا زمان کافی برای انجام امور ندارند، می‌توانند با در نظر گرفتن برخی ویژگی‌های ظاهری از کیفیت موزاییک تا حدودی مطمئن شوند. شکیل بودن و منطبق بودن ابعاد آن با ادعای تولیدکننده یکی از این مواردی است که با استفاده ابزار قابل‌اندازه‌گیری است. معیار ظاهری دیگر عدم تابیدگی و یکنواخت بودن سطح موزاییک است. توجه به استحکام موزاییک در برابر ضربه با انجام مقایسه و قابلیت مقاومت در برابر سرما به‌وسیله فریز کردن از دیگر راهکارهایی است که عیار کیفیت موزاییک را تا حدودی عیان می‌سازد.
نکات اجرایی موزاییک
علی مسقطی، پیمانکار ساختمان به برخی نکات اجرایی موزاییک‌ها اشاره کرد و گفت: چنانچه ماسه ملات موزاییک فرش، شسته و از نوع درشت‌دانه باشد به علت زبری بین ملات و موزاییک پیوند به وجود نمی‌آید و به‌مرورزمان بر اثر رفت‌وآمد و جابه‌جایی وسایل و غیره موزاییک نیز لق می‌شود. بنابراین باید از ماسه ریزدانه سیلت دار استفاده کرد تا سبب چسبندگی هر چه بیشتر ملات و موزاییک شود.
مسقطی در خصوص چگونگی مرمت موزاییک‌های لق شده نیز گفت: موزاییک‌هایی که لق شده‌اند را با لبه کاردک یا کمچه از جای در آورده و سطح ملات زبره را گردگیری و مرطوب می‌کنیم. سپس موزاییک را از ملات‌های قدیمی پاک‌کرده و آن را زنجاب می‌کنیم. بعد دوغاب اصلی ساخته‌شده را روی ملات سابق زبره که سخت شده می‌ریزیم و موزاییک را در جای قبلی خود قرار می‌دهیم و سطح موزاییک را با مشت و تخماق می‌کوبیم و عمل دوغاب‌ریزی را بلافاصله در موزاییک‌های لق شده انجام می‌دهیم. در نهایت هم با پودر سنگ سطح دوغاب اضافی را خشک و جمع می‌کنیم.
وی گفت: اگر دو سر موزاییک را به‌اندازه نیم سانتی‌متر بتراشیم ملات دوغاب بین آنها بهتر قرارگرفته و چسبندگی بیشتری به وجود می‌آید. همچنین برای خودگیری بهتر موزاییک سطح آن را تا ۴۸ ساعت با پارچه و گونی نمدار مرطوب نگه می‌دارند؛ چنانچه چسب کاشی در دسترس باشد پس از غبارگیری موزاییک بهتر است به‌جای دوغاب از چسب استفاده شود. اگر لقی موزاییک به تعداد فراوان یا در کل سطح باشد به تعمیر کلی می‌پردازیم.
مسقطی خاطرنشان کرد: به علت باز بودن درزهای موزاییک و بی‌توجهی در امر دوغاب آب باران زیر کف‌پوش نفوذ می‌کند و یخ می‌زند. در نتیجه حجم افزوده و موزاییک از جای خود بلند می‌شود. در این موارد برای دوغاب‌ریزی درزها را بیشتر از ۵ میلی‌متر بازنموده و دوغاب ماسه‌بادی یا خاک‌سنگ و سیمان با عیار کافی تهیه می‌کنیم و سپس سطوح موزاییک را طوری که دوباره درزها خالی نشود، تمیز می‌کنیم.