هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   225   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دولــت برای نجات‌بورس اقدام کند

کد مطلب: 3411
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه متأسفانه بازار سرمایه ایران فقط دست‌به‌دست شدن سهام شرکت‌هاست و نقش تأمین مالی را انجام نمی‌دهد، گفت: نسبت به آینده بورس یک فضای ناامیدی شکل‌گرفته و دولت باید یک اقدام قاطع برای نجات بورس انجام دهد.
محمدحسن نژاد در مورد وضعیت این روزهای بازار سرمایه ایران، گفت:همه انتظار داشتند با به سرانجام رسیدن مذاکرات هسته‌ای بازار روندی رو به رشد بگیرد،اما از زمان تصویب برجام و پایان مذاکرات وضعیت برعکس شد.
نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند رو به افت بورس،اظهار داشت: این وضعیت به مصاحبه‌های مسئولان برمی‌گردد. وزرا می‌خواستند بازار سرمایه تحت تأثیر روانی قرار نگیرد و به‌اصطلاح بازار را بترسانند ولی گویا خیلی ترساندند.مثلاً وزیر صنعت،معدن و تجارت می‌گوید هیچ خبری نیست و رکود اقتصادی داریم، برجام بر اقتصاد هیچ تأثیر ندارد و همه مشکلات سرجای خود است و این باعث شد که فضای ناامیدی نسبت به آینده ایجاد شود.
عضو ناظر در شورای عالی بورس و اوراق بهادار با اشاره به برخی تصمیم‌گیری‌ها، افزود: بحث تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، نرخ بهره مالکانه معادن، موضوع کاهش فروش شرکت‌های خودرویی و...، همه اینها باعث شد بازار با یک بدبینی نسبت به آینده مواجه شود.