بهترین رنـگ های دکوراسیـون منـزل

شمار نشریه : 162


گروه معماری ودکوراسیون: شاید رنگ بژ یا طیف طوسی پراستفاده‌ترین رنگ در آپارتمان ها باشد و شاید شما از رنگ‌های شاد خوشتان بیاید یا حتی از رنگ متنفر باشید، ولی احساس شما درباره رنگ هرچه باشد، روش‌های بیشماری برای استفاده از رنگ در یک فضا وجود دارد.

طوسی: این رنگ اوایل بسیار محبوب بود و البته محبوبیت آن هنوز رنگ نباخته است. رنگ‌های زغالی تیره برای اتاق نشیمن و طوسی کدر برای اتاق‌خواب مناسب هستند.

قرمز: رنگ قرمز کلاسیک را به داخل خانه بیاورید و با تزئینات مختلف از طیف قرمز و با استفاده از چند کوسن راه راه به منزلتان روح بدهید.

صورتی: این رنگ که گزینه محبوب برای اتاق خانم‌های کوچک است، درعین‌حال می‌تواند برای بزرگ‌ترها هم مناسب و شیک باشد. این طیف رنگی شاد می‌تواند اتاق را روشن کند.

نارنجی: این رنگ که اغلب به دست فراموشی سپرده می‌شود، حتی روی یک دیوار کوچک از اتاق هم می‌تواند اتاق را گرم کند. از طیف زرد تیره تا مرجانی، همه سایه‌های نارنجی برای اتاق‌های منزل مناسب اند.

زرد: زرد یکی از آن رنگ‌هایی است که روحیه انسان را شاد می‌کند. آن را با طیف آبی ترکیب کرده و با این چرخه رنگی بازی کنید. حتی می‌توانید آن را با طوسی یا رنگ‌های خنثی به کار ببرید.

سبز: با این رنگ محبوب، طبیعت را به خانه بیاورید. این رنگ زنده، شاداب و جالب‌توجه، اگر تن رنگی مناسبی داشته باشد، برای هر خانه‌ای مناسب است.

آبی: رنگ آبی که برای بعضی فضاها شاد و چشمگیر و برای فضاهای دیگر آرامش‌بخش است، می‌تواند یک فضا را زیر و رو کند.

بنفش: رنگ بنفش همیشه انتخاب اول برای دکوراسیون داخلی نیست، ولی اگر درست و هوشمندانه استفاده شود، به اتاق حالت شیک، مدرن و زیبایی می‌دهد.

سفید: گاهی پایبند ماندن به مبانی بهترین گزینه است. سفید را کسل‌کننده ندانید. اگر درست آن را بکار ببرید، می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی ایجاد کند.

قهوه‌ای: با آنکه رنگ بژ خیلی متداول شده است، ولی دلیلی دارد که این رنگ خیلی محبوب است. برای آنکه حالت آرامش بخشی در فضا ایجاد کند، از رنگ‌های روشن تر قهوه‌ای استفاده کنید و برای ایجاد تنوع، رنگ‌های شکلاتی تیره را در اشیای منزل به کار گیرید.

مشکی: فکر نکنید باید تا حد ممکن کمتر از رنگ مشکی استفاده کنید. با آنکه این رنگ تیره است، ولی می‌توان مانند رنگ‌های خنثی دیگر، آن را به میزان فراوان در یک اتاق به کار برد.