فعالیت انجمن خیّرین مسکن‌ساز در ۱۵۰ شهرستان

شمار نشریه : 225

کدمطلب :3412
فعالیت انجمن خیّرین مسکن‌ساز در ۱۵۰ شهرستان کشور مدیرعامل انجمن خیّرین مسکن‌ساز کشور از فعالیت انجمن خیّرین مسکن‌ساز در ۳۱ مرکز استان و ۱۵۰ شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در این زمینه 1500 نفر عضو هیئت‌امنا و هیئت‌مدیره انجمن خیّرین مسکن‌ساز هستند.
کیومرث سلکی افزود: تاکنون با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و به‌ویژه راه و شهرسازی و بنیاد مسکن کار ساخت 15 هزار واحد به اتمام رسیده و ساخت 15 هزار واحد دیگر نیز در دست اقدام است که حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور عنوان کرد: در هر استان با مشارکت خیرین مسکن‌ساز ساخت 950 تا 1000 واحد در دست اقدام است ولی متأسفانه لرستان در این زمینه شاخص پایین‌تری دارد.
وی با اشاره به اقدامات ارزشمند بنیاد مستضعفان در این زمینه ساخت مسکن محرومان، بیان کرد: در مرحله نخست این بنیاد برای هر واحد مسکن شهری 15 میلیون تومان و برای هر واحد روستایی 10 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت کرد که با احتساب سهم مابقی، درمجموع 8700 واحد به 11 هزار و 500 واحد تبدیل شد.
سلکی تصریح کرد: به مسئولان لرستان پیشنهاد می‌شود کمک به بازسازی، جابه‌جایی یا توانمندسازی مسکن خانوارهای بسیار نیازمند در مناطق حاشیه‌ای را مدنظر قرار دهند که البته این پیشنهاد تاکنون به هیچ‌یک از استان‌های کشور داده نشده و این کار با مشارکت خیّرین در حساب 100 می‌تواند سنگ بنایی برای کشور باشد بنابراین اگر در استان زمینه این کار فراهم شود ما نیز در مرکز برای عملیاتی کردن آن اعلام آمادگی می‌کنیم.