صنایع آلاینده از شهـــــرها خارج نشده‌اند

شمار نشریه : 225

کد مطلب:3410
رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه وزارت صنعت موظف به خروج صنایع آلاینده از محدوده شهرهاست، گفت: خروج صنایع آلاینده از شهرها کمتر از آن چیزی است که در قانون مشخص‌شده بود.
محمدرضا تابش درباره ضرورت خروج صنایع آلاینده از محدوده شهرها، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از سازمان حفاظت محیط‌زیست باید برای خارج کردن صنایع آلاینده به بیرون از شهرها اهتمام ورزد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حقیقت اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه کمک نکند، انتقال صنایع آلاینده به قیمت تعطیلی آنها نباید انجام گیرد، درواقع باید تسهیلات و امکانات در اختیار صنایع قرار گیرند تا زمینه ادامه فعالیت آنها در مکان مشخص دیگری فراهم شود.
وی با یادآوری اینکه سازمان حفاظت محیط‌زیست موظف به اخذ جریمه از صنایع آلاینده است، گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست باید پایش آنلاین برای سنجش میزان آلودگی صنایع داشته باشد تا بتوانند از صنایع آلاینده توسط مرجع مربوطه جریمه اخذ کند.تابش با اشاره به اینکه صنایع آلاینده آنگونه که مقرر بوده از شهرها خارج نشده‌اند، تأکید کرد: خروج صنایع آلاینده کار سختی است، در واقع تأمین منابع، آب، گاز، زمین و سرمایه موردنیاز باید فراهم شود به‌گونه‌ای که کارگران صنایع بیکار نشده یا تولیدات صنعت متوقف نشود.
رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: صنایع آلاینده باید در فرایندی 5 تا 10 ساله با مهیاکردن شرایط، به خارج از شهرها منتقل شوند.