هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   225   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

استیضاحی که حاشیه امن وزیر شد

کد مطلب: 3352
 گروه گزارش: درحالی‌که عباس احمد آخوندی دو سال پیش در جلسه رأی اعتماد، توانسته بود با 159 رأی موافق نمایندگان، سکان‌داری وزارت راه و شهرسازی را بر عهده گیرد، در روز سه‌شنبه 14 مهر با کسب 175 رأی مخالف نمایندگان مجلس به استیضاحش، موفق شد نشان دهد که مدیریت و عملکرد وی طی دو سال گذشته در حوزه‌های راه، مسکن و شهرسازی به‌گونه‌ای بوده که نه‌تنها از مقبولیت و محبوبیت وی کاسته نشده که به عبارتی با 16 رأی بیشتر، رشدی 10 درصدی نیز داشته است! درهرصورت استیضاح پرحاشیه و پردامنه‌ای که می‌رفت بسیاری از طرح‌ها و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی (و حتی اموری مانند برگزاری انتخابات هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان) را تحت‌الشعاع قرار دهد، با حمایت نمایندگان حامی وزارت راه و شهرسازی، به نحوی پیش رفت که حاشیه امنی برای عباس آخوندی ایجاد کرد و ازاین‌رو بعید به نظر می‌رسد تا پایان عمر دولت یازدهم در خرداد سال 1396 پای وزیر راه و شهرسازی مجدداً به صحن علنی مجلس باز شود.
مخالفان وزیر و موافقان استیضاح
مخالفان اجرا نکردن تعهدات زمان اخذ رأی اعتماد، مشکلات حوزه عمومی وزارت راه و شهرسازی، مشکلات حوزه زمین و مسکن شهری و روستایی، مشکلات حوزه حمل‌ونقل کشور و مشکلات حوزه مالی وزارتخانه را پنج محور استیضاح خود اعلام کردند.
موسی‌الرضا ثروتی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با برشمردن دلایل استیضاح وزیر راه گفت: این استیضاح سیاسی نیست. نمایندگان مجلس ابزارهایی همچون مکاتبه، مذاکره، سؤال، جلسات متعدد در اختیار دارند که ما تقریباً تمام این مراحل را دنبال کردیم و به دنبال موسی‌الرضا ثروتی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با برشمردن دلایل استیضاح وزیر راه گفت: این استیضاح سیاسی نیست. نمایندگان مجلس ابزارهایی همچون مکاتبه، مذاکره، سؤال، جلسات متعدد در اختیار دارند که ما تقریباً تمام این مراحل را دنبال کردیم و به دنبال این بودیم تا رکودی که در جامعه فریاد همه را بلند کرده مرتفع شود این بودیم تا رکودی که در جامعه فریاد همه را بلند کرده مرتفع شود.
مجتبی رحمان دوست نماینده مردم تهران نیز گفت: عمده‌ترین مشکل در عملکرد وزیر مربوط به ایثارگران است که تاکنون قوانینی را که در این خصوص وجود دارد اجرایی نکرده است. آقای وزیر راه پیش‌ازاین گفته بود که «پیگیری مشکلات ایثارگران در حوزه تأمین مسکن را فراتر از قانون و وظیفه خودم می‌دانم و در صدر تمام اولویت‌های تأمین مسکن، موضوع تأمین مسکن ایثارگران را مدنظر قرار خواهم داد و خودم شخصاً به موضوع مسکن ایثارگران رسیدگی می‌کنم»، باوجوداین اظهارات آقای وزیر، مشکل مسکن ایثارگران تاکنون حل‌نشده است.
سید ناصر موسوی لارگانی بابیان اینکه هدف از این استیضاح احقاق حقوق ملت مظلومی است که نمایندگان باید صدای رسای آنها باشند، گفت: یکی از ایرادات اصلی نمایندگان بی‌دقتی در توزیع اعتبارات در استان‌ها و اولویت‌بندی در اجرای پروژه‌ها بر اساس نظام چانه‌زنی است که متأسفانه در دو سال مدیریت آقای آخوندی به‌شدت در این وزارتخانه مشاهده‌شده است. چرا باید پروژه‌های حوزه‌های انتخابیه تعدادی از نمایندگان نسبت به بقیه اولویت داده شود؟.
حمید رسایی نماینده مردم تهران با ارائه آمار سیر نزولی اعتبارات اختصاص داده‌شده به مسکن مهر در دوره وزارت آخوندی، در موافقت با استیضاح وی گفت: بازگشت اقساط مردم به بانک مسکن مهر دو برابر شده است و مردم به تعهدات خود عمل کرده‌اند اما دولت به تعهد خود عمل نکرد.
مهدی کوچک زاده موافق دیگر استیضاح وزیر راه اظهار کرد: این استیضاح فریاد بی‌خانمان‌ها و بیغوله‌نشینانی است که از دست مالکان به ستوه آمده‌اند و به امید سرپناهی همه دارایی خود را در مسکن مهر سرمایه‌گذاری کردند. این استیضاح می‌خواهد منعکس‌کننده فریاد پابرهنگانی باشد که می‌گویند اگر برای آسفالت کردن فضای بین بلوک‌های مسکن هشتگرد بودجه نیست چطور برای آسفالت مسیر ویلای شخصی بعضی آقایان بودجه داریم؟.
سید مهدی هاشمی نیز در موافقت با استیضاح اظهار کرد: آقای وزیر راه پاسخگو باشید که چرا چرخ هواپیماها باز نمی‌شود و آمار سوانح هوایی در زمان مدیریت شما افزایش‌یافته و 220 درصد بالاتر از استاندارد جهانی است؟.
موافقان وزیر و مخالفان استیضاح
محمدرضا باهنر، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در دفاع از عملکرد وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم گفت: بر اساس تجربه و سابقه خود شهادت می‌دهم که آخوندی یکی از وزرای فهیم،‌ مدیر، پرکار و استراتژیک کشور است.
منصور آرامی، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در مخالفت با طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: آخوندی وزیری استراتژیک است که نگاهی ملی به مسائل عمرانی دارد. وزارت راه و شهرسازی یک وزارتخانه پیمانکاری نیست بلکه یک وزارت اقتصادی است و نگاه وزیر آن باید استراتژیک باشد. اگر چرخ این وزارتخانه بچرخد در کل اقتصاد کشور تأثیرگذار است.وی افزود: وزارت راه و شهرسازی با مدیریت فعلی در حال تغییر رویکرد از یک وزارت ۱۰۰ درصد دولتی به وزارتخانه‌ای با مشارکت مردم و بخش خصوصی است و آمارها نیز این را نشان می‌دهد. ما نمایندگان همواره انتقاد می‌کنیم که چرا کارها از سوی دولت انجام می‌شود ولی آخوندی در حال تغییر این رویکرد است که البته زمان‌بر خواهد بود.
فرصتی برای معرفی فعالیت‌ها
اما در همان جلسه علنی مجلس، عباس آخوندی فرصت استیضاح را غنیمت دانست و به تشریح و تفصیل، برنامه‌های اجراشده و در حال انجام وزارت متبوعش برای نمایندگان و از طریق پخش مستقیم رادیوی مجلس، برای همه مردم پرداخت.
وی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: اولین همایش جذب سرمایه‌های ایرانیان داخل و خارج و سرمایه‌گذاران خارجی را در روزهای گذشته با معرفی ۱۲۱ پروژه بزرگ برگزار کردیم. تک‌تک سرمایه‌گذاران را قانع کردیم که این ۱۲۱ پروژه بهترین هستند، بنابراین حتی یک‌لحظه هم استیضاح مانع توقف کار در وزارت راه و شهرسازی نشد. همچنین روز گذشته دو همایش اسکان بشر و حمل‌ونقل روستایی را برگزار کردیم.
آخوندی به مبارزه بنیادی با فساد در وزارتخانه‌ای که بیش از 120 هزار میلیارد تومان قرارداد وجود دارد، اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، کاهش نفت بشکه‌ای 106 دلاری به 42 دلار و تنزل60 درصد درآمدهای نفتی کشور، تنگنای مالی کم‌نظیر و تاریخی وزارتخانه اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون از 6 هزار میلیارد تومان بودجه وزارت راه و شهرسازی کمتر از هزار میلیارد تومان برای بخش حمل‌ونقل اعتبار تخصیص یافت حال‌آنکه بیش از 120 هزار میلیارد تومان قرارداد در این وزارتخانه منعقدشده است. با وجود این تخصیص کم اعتبارات اما همه حوزه‌ها را فعال نگه‌ داشتیم تا پروژه‌ای متوقف نشود.
این عضو کابینه دولت یازدهم با یادآوری اینکه کل قدرت وام‌دهی بانک‌ها به کمتر از 10 درصد تولید ناخالص داخلی کاهش‌یافته است، افزود: کل تسهیلات پرداختی بانک‌های ما در حال حاضر 300 هزار میلیارد تومان است که حداقل 100 هزار میلیارد تومان از این میزان برای بخش‌های مختلف خدمات ازجمله صنعت و معدن و مسکن است که کمتر از 10 درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود.
آخوندی ادامه داد: مأموریت بسیار بزرگی برای خروج از رکود و توسعه ایران و همچنین تحقق رشد بیش از 8 درصدی که موردنظر رهبر معظم انقلاب و مردم است، داریم. حال در این شرایط سخت باید با همدلی و هم‌زبانی تلاش کنیم تا از این تنگنای مالی عبور کنیم.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری چندین هزار میلیارد تومانی در حوزه‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی بدون توسل به بودجه‌های دولتی گفت: تمام این حرف‌ها را که خلاصه کنیم سه برنامه ملی ارتقای بهره‌وری، برنامه ملی توسعه صادرات و برنامه ملی قطع وابستگی به بودجه نفت در وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.